Wójt gminy Brzeźnica Bogusław Antos z myślą o środowisku senioralnym postanowił zagospodarować st
W starej szkole w Łączanach powstanie Dzienny Dom Seniora

Wójt gminy Brzeźnica Bogusław Antos z myślą o środowisku senioralnym postanowił zagospodarować starą szkołę w Łączanach na Dom Seniora. Udało się: od stycznia 2019 roku placówka zacznie działać i będzie opiekować się  45 osobami.

Złożono wniosek i udało się! Pozyskano 3,5 mln złotych na zagospodarowanie budynku starej szkoły w Łączanach z przeznaczeniem na Dzienny Dom Seniora. Z tej okazji w środę (11.04) wójt Bogusław Antos spotkał się z seniorami z Łączan aby przedstawić założenia projektu oraz wysłuchać opinii na ten temat. Na spotkaniu nie zabrakło również doświadczonego opiekuna pani Agnieszki Faber, która kieruje Domem Seniora   w Marcyporębie, i która opowiadała przybyłym mieszkańcom jak wygląda codzienny pobyt w takim ośrodku. Również Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  Grzegorz Wojtas oraz sekretarz gminy Brzeźnica Barbara Klęczar dzielili się swoimi doświadczeniami  w tym zakresie.

Gmina stworzyła już odpowiednie zaplecze dla najmłodszych w postaci żłobka i przedszkoli a teraz przyszedł czas na środowisko senioralne, stwarzając im warunki do aktywnego trybu życia w postaci właśnie Domów Seniora – podkreślił wójt gminy Brzeźnica Bogusław Antos.

Ośrodek obejmie opieką 45 niesamodzielnych osób powyżej 60 roku życia, z czego 30 w placówce oraz 15 w ich własnych domach. Pensjonariusze będą mieć zapewniony dowóz do placówki, a na miejscu szereg urozmaiconych zajęć dostosowanych do ich potrzeb i zainteresowań. Najważniejszym elementem będzie rehabilitacja. Uczestnicy będą mieć zapewnione dwa posiłki dziennie (śniadanie oraz obiad), a korzystanie z tych wszystkich udogodnień będzie bezpłatne.

Planuje się, że Dom Seniora z Łączanach rozpocznie swoją działalność od 1 stycznia 2019 roku.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 wełna 2018-04-13 20:26
Starosta Kaliński z Łączan chce wystawić z PISu na wójta Brzeźnicy Gumę czyli sołtysa Łączan. Wełna Kozioł ma takie same szanse na wójta Brzeźnicy jak Kaliński na burmistrza Wadowic - czyli żadne.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.