Kamienica przy ulicy Rynek 3 w Andrychowie, w której przez wiele lat zamieszkiwała społeczność romsk
Andrychowska kamienica wyburzona

Kamienica przy ulicy Rynek 3 w Andrychowie, w której przez wiele lat zamieszkiwała społeczność romska została wyburzona w ciągu kilku dni. Na razie nie wiadomo czy stanie tutaj nowy dom czy pozostanie przejście do Placu Mickiewicza.

4 kwietnia rozpoczęły się prace rozbiórkowe kamienicy przy ulicy Rynek 3 w Andrychowie. Po ponad tygodniu, w czwartek (13.04) prace zostały zakończone. Andrychowianie zyskali nowy widok i przejście: z placu Mickiewicza bezpośrednio na zamek. Obraz psują nieco obdarte mury. Na razie nie wiadomo również, czy stanie tutaj kolejny budynek.

Przypomnijmy, że kamienica przez wiele lat zamieszkiwana była przez społeczność romską. Kilka lat temu z powodu złego stanu technicznego została wyłączona z użytkowania a lokatorzy przesiedleni. Została też zabezpieczona, aby nie zagrażała przechodniom.

Kilkanaście ostatnich miesięcy trwało uzgadnianie konserwatorskie i pozyskiwanie pozwoleń na rozbiórkę. W przetargu wyłoniono tez firmę rozbiórkową, która rozebrała ją za 153 tysiące złotych.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 :D 2018-04-13 10:47
Czy to znaczy że już ich tam nie ma?
Cytować
0 #2 ciekawski 2018-04-14 14:06
Będąc na miejscu, zwróciłem uwagę na dwie ciekawostki.
W sąsiedniej kamienicy (w tej, w której był kiedyś sklep rybny - pamiętacie?) są widoczne zamurowane otwory okienne.
Naprzeciwko, czyli w budynku, w którym jest księgarnia Marczyńskich także są widoczne ślady po trzech oknach z łukowymi zwieńczeniami i... łukowy obrys bramy wjazdowej na podwórko, przynajmniej tak to wygląda.
Te pamiątki przeszłości mogą sugerować to, że obie sąsiednie kamienicy powstały wcześniej niż ta, która właśnie wyburzono.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.