Zakład Karny w Wadowicach zlikwidował kotły opalane węglem i przeszedł na gaz. Na dachu budynku zamo
Zakład Karny w Wadowicach przechodzi na gaz i fotowoltaike

Zakład Karny w Wadowicach zlikwidował kotły opalane węglem i przeszedł na gaz. Na dachu budynku zamontowano również instalacje fotowoltaiczną o powierzchni około 140 m2 i mocy 22 kW. Przyczyni się to do ograniczenia emisji pyłów i zanieczyszczeń i polepszy efektywność cieplną.

W Zakładzie Karnym w Wadowicach od kilku miesięcy trwają prace remontowe. Mieszkańcy Wadowic na pewno pamiętają spory dym wydobywający się z kominów  budynku. Teraz to się ma zmienić. W ramach zadania termomodernizacyjnego zostały zlikwidowane kotły opalane paliwem stałym, a ich miejsce zastąpią kotły gazowe o wyższej sprawności energetycznej.

Dzięki realizacji projektu zostaną ocieplone również powierzchnie ścian zewnętrznych, dachów i stropodachów budynku administracyjnego. Na budynku penitencjarnym, w obecnej chwili trwa montaż instalacji fotowoltaicznej o powierzchni około 140 m2 i mocy 22 kW.

Powyższe zadania przyczynią się do znacznego ograniczenia emisji pyłów i zanieczyszczeń gazowych do środowiska, a budynki po remoncie będą spełniać normy efektywności cieplnej – informuje chor. Tomasz Daniec, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Wadowicach.

Realizacja przedsięwzięcia jest dofinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 podziałanie 1.3.1.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 naczelnik 2018-04-12 12:28
Jak Klinowski z sitwą tam trafią to nie będą narzekać. W końcu zasiądą w ekopierdlu.
Cytować
+5 #2 nach 2018-04-12 12:44
siadł płaski do laski
predzej filipiakowa za zniszczenie rynku i całych wadowic tam pójdzie niż ktoś kto probuje coś tu zmienic
a płaskiego za głupote to i tak nie wpuszcza
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.