Jak obiecuje kolej, most kolejowy nad Choczenką w Wadowicach na Podstawiu, wzdłuż dróg krajowych nr 2
Przebudowa tego mostu ma ochronić przed powodzią osiedle i obwodnice

Jak obiecuje kolej, most kolejowy nad Choczenką w Wadowicach na Podstawiu, wzdłuż dróg krajowych nr 28 i 52 ma być przebudowany. To ma zapewnić ochronę przed zalewanie przez Choczenkę Osiedla XX-lecia czy wadowickiej obwodnicy.

Od kilku lat większe oberwanie chmury nad Wadowicami powodowało zalewanie obwodnicy w okolicach dworca kolejowego i wadowickiej obwodnicy. To ma się zmienić.

Pisaliśmy, interweniowaliśmy i są tego efekty. W odpowiedzi na nasze pisma #PKP właśnie nas poinformowało, że most kolejowy nad Choczenką w Wadowicach na Podstawiu wzdłuż krajówki nr 28 doczeka się w końcu przebudowy – poinformował starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

 

Według starosty, ma to rozwiązać zalewania tego terenu podczas gwałtownych czy też długotrwałych opadów deszczu, tak jak było to 17 maja 2010  czy 31 lipca 2014 roku. Wtedy woda zalała sporą część Osiedla XX-lecia, obwodnicy czy stacje benzynową. Nie da się ukryć, że "wąskim gardłem" był wtedy nisko położone mosty nad Choczenką, które blokowały przepływ wody.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-11 #1 Taczki czekają 2018-04-12 12:56
Prawda jest taka że tylko starosta Kaliński robi coś pozytywnego dla Wadowic. Natomiast celebryta potrafi tylko robić z siebie błazna za basze pieniądze.
Cytować
+2 #2 obserwator 2018-04-14 14:01
Jeden most? Niech się starosta nie wysila z tą autopromocją bo remont jednego z tych mostów (mostków) nie wystarczy! Wynegocjowanie remontu jednego tylko mostu tak naprawdę świadczy o jego nieskuteczności więc nie ma się czym chwalić!
Cytować
+3 #3 Obserwator 2018-04-14 22:00
A co bartus ma to tego mostu.To nie jego działka. Przyczepia sie do tego co nie powinień.Za chwile wszystko co dobrego się podzieje w mieście lub Powiecie to będzie sobie przypisywał zasługi.To jest chory człowiek na władze.Powinien się leczyc.
Cytować
+8 #4 reks 2018-04-14 22:06
Z tego co pamiętam to wyrwa w wale przed mostem drogowym była przyczyną wylania choczenki a nie mostek kolejowy co za brednie znowu pisza najlepiej zwalic na kolej bo tak wygodniej jak sie sie nie ma pomysłu na przebudowę koryta rzeki
Cytować
0 #5 Konrad Myślik 2018-04-18 12:43
"... bo tak wygodniej jak się nie ma pomysłu na przebudowę koryta rzeki."
A Pan ma pomysł na przebudowę koryta rzeki? Chętnie bym go poznał. Może się od Pana czegoś nauczymy.
Wody Polskie - RZGW w Krakowie.
Cytować
+1 #6 Reks 2018-04-21 13:05
Cytuję Konrad Myślik:
"... bo tak wygodniej jak się nie ma pomysłu na przebudowę koryta rzeki."
A Pan ma pomysł na przebudowę koryta rzeki? Chętnie bym go poznał. Może się od Pana czegoś nauczymy.
Wody Polskie - RZGW w Krakowie.

Od tego są inżynierowie zapory są budowane a tu z choczenka jest problem macie jakiś chyba inżynierów albo jednym słowem brak kasy i szukacie frajer kto by to zfinansowal
Cytować
0 #7 ha 2018-04-22 07:21
Budowa zapory w swinnej trwa ponad 30lat to pewnie żeby pogłębić koryto choczenki to pewnie bedzie trwało 40 lat same plany i przetargi 30 lat
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.