W Andrychowie powstał Komitet Społeczny Otwórzmy Drzwi na Świat. Jego celem jest pomoc rodzinom, któ
W Andrychowie powstał komitet. Wyciągnie dłoń do potrzebujących

W Andrychowie powstał Komitet Społeczny Otwórzmy Drzwi na Świat. Jego celem jest pomoc rodzinom, które mają problemy z finansami, zakwaterowaniem, oraz nie wiedzą jak wrócić do normalnego życia.

Komitet społeczny Otwórzmy Drzwi na Świat, którego założycielką jest andrychowianka Patrycja Kołodziejczyk, ma na celu pomoc rodzinom, które są w podobnej sytuacji i które mają problemy z finansami, zakwaterowaniem, oraz nie wiedzą jak wrócić do normalnego życia. Patrycja samotnie wychowuje dwóch synów. U obu chłopców zdiagnozowano autyzm i zespół Aspergera.

Drzwi na Świat to organizacja o zasięgu lokalnym mający na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu, a także innych chorób dotykających społeczeństwo w tym cywilizacyjnych. Podstawowym celem komitetu będzie pomoc rodzinom w różnych aspektach funkcjonowania z osobami dotkniętymi spektrum autyzmu, jak również w przypadku innych schorzeń możliwie pełna forma edukacji poprzez dostępne w obiegu publikacje naukowe oraz inne działania obejmujące bezpośredni kontakt osobami zainteresowanymi, wsparciem oraz pomocą w wyżej wymienionym zakresie.

Dodatkową formą działania komitetu będzie prowadzenie różnego typu zbiórek publicznych, w tym celu Komitet Otwórzcie Drzwi Na Świat uzyskał odpowiednią zgodę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na prowadzenie tego typu akcji.

Powołując Komitet Otwórzcie Drzwi na Świat chcieliśmy zaproponować wszystkim zainteresowanym nową, ciekawą formułę komunikacji integralnej między rodzicami, opiekunami a także ośrodkami, które w swej specyfice zajmują się autyzmem. Mamy nadzieję, że strona komitetu umożliwi państwu możliwość wymiany doświadczeń, uzyskanie porad od specjalistów oraz możliwość bezpośredniego kontaktu osób mających kontakt z tego tylu niepełnosprawnością – mówi Patrycja Kołodziejczyk.

Dodatkowo, Komitet Otwórzcie Drzwi na Świat będzie poruszał wiele aspektów funkcjonowania i integracji społecznej wśród dzieci autystycznych. W założeniu będą prowadzone różnego typu działania i porady dla rodzin zdrowych dzieci, które mają kontakt z rówieśnikami ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera .

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami komitetu pod adresem email: otworzmydrzwinaswiat@interia.pl oraz do polubienia naszej strony na portalu społecznościowym Facebook – zachęcają założyciele komitetu.

Założyciele komitetu to osoby blisko związane z gminą Andrychów działające w różnych aspektach życia publicznego i społecznego na terenie powiatu Wadowickiego. To również doświadczeni organizatorzy różnych akcji charytatywnych a także osoby, których bezpośrednio dotyczy spektrum autyzmu lub inne rodzaje niepełnosprawności.

To także rodzice dzieci autystycznych, którzy postanowili spróbować wziąć sprawy w swoje ręce i odejść od staro typów, z jakimi zderzają się w życiu codziennym w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi a także w relacjach miedzy rodzicami i placówkami, które mają na celu rehabilitację oraz uspołecznienie dzieci autystycznych. Komitet a później Stowarzyszenie Otwórzcie Drzwi na Świat to nowa i odważna propozycja dla wszystkich, którzy chcą w pewnym sensie bardziej zintensyfikować działania i wymienić własne doświadczenia w temacie autyzmu. Dodatkowo na mapie powiatu powstaje nowa inicjatywa społeczna.

To chyba dobra wiadomość dla mieszkańców z terenu gminy Andrychów a także z całego powiatu wadowickiego, z uwagi na ilość potrzeb oraz jakość prowadzenia zajęć przez funkcjonujące już placówki.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 Dorota 2018-03-12 14:28
Super Inicjatywa może się w końcu coś ruszy w tym powiecie w tych sprawach. Jest wiele instytucji które pomagają rodzinom dotkniętym tym spektrum autyzmu ale my czekamy na coś nowego coś zjednoczy nas wszystkich rodziców dzieci niepełnosprawny ch.Trzymam za was kciuki bo potrzeba czegoś więcej liczymy że wam się uda.
Cytować
0 #2 Rodzic z Barwałdu 2018-03-13 09:21
To w Andrychowie mogą zrobić coś tak dobrego a w Kalwarii Nie ? w Wadowicach zostało jeszcze dać szansę to stowarzyszenie i dalej pustka co z innymi gminami może pomyślcie o przedstawiciels twach w poszczególnych gminach to by było już coś a tak to jak do tej pory z końca powiatu jeździmy do Wadowic albo do Krakowa na różne formy rehabilitacji. Działajcie macie pomysły od rodziców też przyjdzie pomoc zachęcamy piszcie u siebie na stronie będziemy śledzić.
Cytować
0 #3 Kolega 2018-11-19 13:08
Weź Ty sie do Roboty przyjmij, a nie cale swoje życie na koniku synów żebrać i żyć ja Krolowa - nie kumam tego by Byc bez pracy a może żebranie To Praca? HAHAAHHAAH fajne masz to nowe duzzzzzzzzzze AUTO hihihihihihi a ludziska niech dają 1%
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.