Dzisiejsza (4.03) niedziela to ostatni dzień, kiedy bez problemy zrobimy zakupy w sklepach. 11 marca to
To ostatnia niedziela bez handlu. Od przyszłej obowiązuje zakaz

Dzisiejsza (4.03) niedziela to ostatni dzień, kiedy bez problemy zrobimy zakupy w sklepach. 11 marca to pierwsza niedziela kiedy będzie obowiązywać zakaz handlu wprowadzony przez nową ustawę.

Dzisiejsza niedziela (4.03) jest ostatnią, w której bez problemu zrobimy zakupy. Zgodnie z ustawą, od 1 marca 2018 roku bez ograniczeń sklepy będą mogły być otwarte tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca (wyjątkiem są okresy przedświąteczne). W pozostałe miesiące w drugą i czwartą niedzielę sklepy miesiąca będą zamknięte.

Przez dwa lata będą obowiązywały przepisy przejściowe: w 2018 roku sklepy będą mogły być otwarte w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, a w 2019 roku tylko w ostatnią w miesiącu. Jeśli w niedzielę handlową przypadnie święto, zakupów nie zrobimy. Pierwszy zakaz będzie więc obowiązywał w dwie kolejne niedziele 11 i 18 marca.

Tak wygląda rozpiska niedziel handlowych i z ograniczonym handlem na 2018 rok:

Handel w niedziele będzie dopuszczony w internecie, wyjątki przewidziano też dla różnych punktów sprzedaży. Zakupy zrobimy w aptekach i punktach aptecznych, w zakładach leczniczych dla zwierząt, w placówkach pocztowych, w środkach transportu, na dworcach i w portach lotniczych, w placówkach handlowych z przeważającą działalnością gastronomiczną, w sklepach internetowych i na platformach internetowych oraz w placówkach handlowych, w których handel jest prowadzony przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną wyłącznie osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek a także na stacjach paliw płynnych. Już pojawiły się głosy, że te ostatnie zacierają ręce i korzystając z okazji, planują wprowadzić znaczne poszerzenie asortymentu. Innym wybiegiem może być kupno towaru w internecie i odbiór w niedzielę. Jak to wszystko będzie wyglądać i jak handlowcy sobie poradzą, zobaczymy już za tydzień...

Zakaz uderzy przede wszystkim w dużych sklepach, galeriach, które zatrudniają pracowników. W samych Wadowicach takich sklepów jest sporo, bo mamy sieciówki Tesco, Lidla, Carrefoura, Stokrotki czy Biedronki. Będzie to zapewne, sądząc po zazwyczaj niedzielnych tłumach w takich placówkach, sporym utrudnieniem dla mieszkańców. Właśnie tych klientów planują przejąć stacje paliw...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+26 #1 Michał 2018-03-04 12:39
Tytuł do poprawki. To jest ostatnią niedziela z handlem
Cytować
-9 #2 Loka 2018-03-04 12:48
Cytuję Michał:
Tytuł do poprawki. To jest ostatnią niedziela z handlem


Pomyśl logicznie to dojdziesz do wniosku, że jest dobrze ;)
Cytować
+1 #3 Olo 2018-03-04 12:49
Gówno z tego będzie idę o zakład. Zaraz wszystkie sieci przykombinują i będą się śmiać w ryj twórcom ustawy.
Cytować
+21 #4 WorkingClassHero 2018-03-04 12:50
Powinien być zakaz dla wszystkich. Ksiądz też człowiek i powinien spędzić niedzielę z własnymi dziećmi a nie pracować...
Cytować
+9 #5 polonista 2018-03-04 14:10
Cytuję Loka:
Cytuję Michał:
Tytuł do poprawki. To jest ostatnią niedziela z handlem


Pomyśl logicznie to dojdziesz do wniosku, że jest dobrze ;)

no nie bardzo. jedno wyklucza drugie!
Cytować
+13 #6 Jasiu 2018-03-04 14:43
Powinno byc: "Ostatnia niedziela bez zakazu handle", bo to nie jest ostatnia niedziela z handlem - bedzie jeszcze pare. Dobrze czasem przeczytac co sie napisalo.
Cytować
-2 #7 Piotr13021991 2018-03-04 19:58
A co z takimi miejscami handlu jak np giełda samochodowa w Krk ? targ w Oświęcimiu (gdzie tu najwięcej stoisk jest w niedzielę) itp itd?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.