Hucznie i z pompą ruszyło nowe miejsce dla kupujących: Park Handlowy Błonie położony w okolicach mo
Park Handlowy Błonie już otwarty. Jak wam się podoba?

Hucznie i z pompą ruszyło nowe miejsce dla kupujących: Park Handlowy Błonie położony w okolicach mostu na Skawie w Wadowicach. Klienci mogą tu zrobić zakupy w spożywczej Stokrotce, drogerii Rossmanann, obuwniczym CCC, sportowym Martesie a za kilka tygodni w Pepco.

Po kilku miesiącach budowy i sfinalizowaniu wszystkiego, w środę (28.02) w Wadowicach ruszył Park Handlowy Błonie położony w pobliżu mostu na Skawie vis a vis Dworku Mikołaja.

To pawilon w którym mamy cztery sklepy z osobnym wejściem od frontu: spożywczą i Polską Stokrotkę położoną niżej od innych (wjeżdża się i wyjeżdża z niej do niej po ruchomej "taśmie"), drogerie Rossmann, sklep obuwniczy CCC (przeniesiony tutaj z innej wadowickiej lokalizacji) a także nowość Martes, gdzie znajdziemy wszelaki asortyment do sportu i rekreacji (coś w stylu Decathlonu). Za kilka tygodniu ruszy też lubiane przez mieszkańców Pepco (znane z Centrum Handlowego Filar).

Jak to bywa przy takich okazjach, w pierwszy dzień działalności nowego miejsca handlowego pojawiły się tutaj prawdziwe tłumy wadowiczan, skuszonych obiecywanymi promocjami i ciekawością. Park Handlowy Błonie ma dwa spore parkingi: jeden przed pawilonem, drugi podziemny. Ciężko było znaleźć wolne miejsce.    

Pawilon jest  dobrze położony: w pobliży mamy ruchliwą ulicę Lwowską,  a także drogi krajowe nr 28 i 52 i rondo, które je łączy. Niektórzy obawiają się, jak nowo otwarty obiekt wpłynie na te i tak już zakorkowane wadowickie arterie. Nie da się ukryć, że momentami było ciężko...

Stokrotka otwarta jest od godziny 6:00 aż do 23:00 (w niedziele handlowe od 7:00 do 22). Pozostałe sklepy od 9:00 do 20:00.  Czy wadowiczanie polubią Park Handlowy Błonie? Wszystko zależy od asortymentu i cen, ale na razie zapowiada się nieźle.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+12 #1 Ada 2018-02-28 21:16
Ładne, ale jakoś szału cenowego ni ma. Dobrze, że jest Martes, brakowało takiego czegoś w Wadowicach.
Cytować
+30 #2 Mieszkaniec 2018-02-28 21:22
Taniej i wygodniej jest jechać do Bielska czy Krakowa, zwłaszcza, że pociągiem czy busem można zajechać za grosze. Centrum Handlowe z czterema sklepami, w dzisiejszych czasach, nie robi na nikim wrażenia.
Czy w Mates Sport kupię tak tanie ubrania jak w Decathlonie? Jasne, że nie.
Cytować
0 #3 Krzysiu 2018-02-28 21:47
A tam obok, w tym dużym budynku to co ma być? Wie ktoś?
Cytować
+25 #4 Christopher76 2018-02-28 21:50
Tak wszyscy nawalają na tych co chcą w Choczni budować supermarkety koło Orlena tuż przy granicy z Inwałdem, wielkie protesty, a jak Błonie się budowały to nic nie było dziwne i dziwni ludzie, tam im przeszkadza a tu nie.
Cytować
+12 #5 dert 2018-02-28 22:57
Biedronak,Park Błonie ! kto dał zezwolenie na budowe w terenie zalewowym? biedronke zaleje ale parking w dziurze będzie pełen wody ! a wilgoć do stropu. z jednej strony fajnie bo cos sie dzieje a z drugiej widac jak urzednicy działają.
Cytować
-2 #6 K. 2018-03-01 00:59
Cytuję Krzysiu:
A tam obok, w tym dużym budynku to co ma być? Wie ktoś?

Podobno inne sklepy markowe.
Cytować
+7 #7 księżna Katja 2018-03-01 01:01
Stokrotkę darzę wielkim sentymentem.
Dobrze, że polska sieć zaczepiła się w Wadowicach, rzekłby - nareszcie. Sympatyczna obsługa.
Co z obwodnicą, która miała przebiegać w dużej bliskości tych wybudowanych już sklepów. Właściciele działek nie czekali na wymianę działek. Wadowiczanie nie przewidzieli, że to miejsce jest strategiczne. Wypada zapłakać nad narodem. Róbcie zakupy ale nie narzekajcie na korki. Zgodnie z nowomową to całościowy odlot. Po co wadowiczanom obwodnica? Zbędna sprawa, zbytek.
Po co wadowiczanom wygodne rondo? Zakupy są ważniejsze.
Cytować
-9 #8 CCCP 2018-03-01 05:39
Cytuję Mieszkaniec:
Taniej i wygodniej jest jechać do Bielska czy Krakowa, zwłaszcza, że pociągiem czy busem można zajechać za grosze. Centrum Handlowe z czterema sklepami, w dzisiejszych czasach, nie robi na nikim wrażenia.
Czy w Mates Sport kupię tak tanie ubrania jak w Decathlonie? Jasne, że nie.


To Chyba Klinowski Pisał... Pociągiem, może rowerem... koniecznie na BIO- PALIWO.. #EKOTERRORYZM
Cytować
+17 #9 sa 2018-03-01 06:45
Byłem tam wczoraj ale tylko z czystej ciekawociekawości.
Myślałem że ta stoktotka to będzie jakaś większa.Cenowo Też nie robi konkuręcjirencj i i.ym spożywczakom.
A Martes?Kto te ceny wymyślił.Buty Adidas 399zł a w internecie te same 249zł.Sprawdzci e sami.
Rosman duży.Pepko jeszcze niena ale zobaczymy.
W CCC nie byyłem bo spażyłem się dwa razy na tej sieciówce.Nie uwzględniają reklamacji są sze wina użyrkownika.
Ogólnie nic specjalnego ta mini galeria
To jest moja opinia.
Cytować
-3 #10 Barbara 2018-03-01 09:39
Nie rozumiem.... To źle że powstały nowe miejsca pracy???!
Wreszcie PAN Klinowski czegoś nie zablokował
Zamiast czepiać się prywatnych inwestorów leplepiej skupcie się na swoim włodarzu wadowickim który zamknął restauracje,mie jsxe pracy wielu ludzi i miejsce rozrywki ze względów prywatnych
Cytować
+12 #11 oblatywacz 2018-03-01 11:26
W Stokrotce wszystko droższe niż w Biedronce i Lidlu,więc jak tak dalej pójdzie to niebawem stokrotka skończy jak polomarket ten od "podhalanina".T o nie wiedzą menadżerowie takich sklepów spożywczych,że dziś liczy się przede wszystkim cena i jakość towaru.Pierwsze podejście spalili.Kolejne sklepy w galerii bez szału,jedynie zmiana położenia na mapie Wadowic.
Pewien plus tej historii to dodatkowa ilość konkurencji wymuszająca kontrole i obniżki cen w innych sieciach handlowych.
Cytować
-4 #12 Uchachany 2018-03-01 12:36
Cytuję księżna Katja:
Stokrotkę darzę wielkim sentymentem.
Dobrze, że polska sieć zaczepiła się w Wadowicach, rzekłby - nareszcie.

Właściciele działek nie czekali na wymianę działek. Wadowiczanie nie przewidzieli, że to miejsce jest strategiczne.Sieć Stokrotka już niedługo będzie Polska.
Na wiosnę przejmują ją Litwini. to tak na marginesie.

Poczytaj w archiwach tego (i drugiego) portalu jakie były wrzaski przy propozycji zamiany działek. Przekręty! Ośmiornica! Właściciele nie czekali na wymianę działek bo nie mieli na co czekać. Władza skutecznie wybiła im ten pomysł z głowy. Oni czekali tylko na dokończenie zapory, żeby teren przestał być zagrożony powodziami.A to, że jest to miejsce strategiczne to "Wadowiczanie" wiedzieli od dawna. Władza zresztą też.
Cytować
-2 #13 księżna Katja 2018-03-01 12:45
Wiedzieli ale tylko wybrani, pozostali nie zdawali sobie sprawy, że to teren strategiczny. Wynika z tego, że przeciętny obywatel nie musi dysponować jakąkolwiek wiedzą w zakresie planowania i rozwoju miasta. Przeciętny obywatel może podnosić wrzask nawet nie wiedząc dlaczego ale jeśli osoby typu: radni, urzędnicy, dyrektorzy, prezesi, posłowie i inne szychy milczą to w prostej linii wynika z tego, że nie dbają o to miasto.

Wadowickie władze wiedzą, jak twierdzisz. A to dobre, bo doskonale wiedzą.
Wadowice stały się miastem zupełnie zlekceważonym przez cokolwiek znaczące osoby w tym mieście.
Cytować
-1 #14 Uchachany 2018-03-01 13:33
Cytuję księżna Katja:
Wiedzieli ale tylko wybrani, pozostali nie zdawali sobie sprawy, że to teren strategiczny.

Przeciętny obywatel może podnosić wrzask nawet nie wiedząc dlaczego ale jeśli osoby typu: radni, urzędnicy, dyrektorzy, prezesi, posłowie i inne szychy milczą to w prostej linii wynika z tego, że nie dbają o to miasto.

zlekceważonym przez cokolwiek znaczące osoby w tym mieście.


Wiedzieli nie tylko "wybrani" ale też ci, którzy cokolwiek interesują się tym co się dzieje w mieście.
A wrzask podnosili nie "przeciętni obywatele" tylko tacy pożyteczni idioci, którzy wspierali prywatną wojnę władzy z niektórymi obywatelami. Masz rację pisząc, że wrzeszczeli nawet
nie wiedząc dlaczego.
I nie posądzaj władzy o obojętność, o lekceważenie miasta. Mamy tutaj do czynienia z bardzo dużą aktywnością władzy. Aktywnością w niszczeniu osobistych wrogów.
I to przy poparciu paru wrzaskunów, którym wydaje się, że ta osobista vendetta wynika z troski o miasto i obywateli.

A ci co milczą też mają w tym swój interes. Po prostu czekają aż sprawy zostaną załatwione po ich myśli czyimiś rękami.

"Obojętność" władzy byłaby wybawieniem dla miasta.
Cytować
-6 #15 Pol 2018-03-01 13:44
Huraaaa, w końcu jest KFC w Wadowicach !!!
Cytować
+2 #16 stonka 2018-03-01 13:49
Cytuję Christopher76:
Tak wszyscy nawalają na tych co chcą w Choczni budować supermarkety koło Orlena tuż przy granicy z Inwałdem, wielkie protesty, a jak Błonie się budowały to nic nie było dziwne i dziwni ludzie, tam im przeszkadza a tu nie.

Cytuję Christopher76:
Tak wszyscy nawalają na tych co chcą w Choczni budować Cytuję Christopher76:
Tak wszyscy nawalają na tych co chcą w Choczni budować supermarkety koło Orlena tuż przy granicy z Inwałdem, wielkie protesty, a jak Błonie się budowały to nic nie było dziwne i dziwni ludzie, tam im przeszkadza a tu nie.

supermarkety koło Orlena tuż przy granicy z Inwałdem, wielkie protesty, a jak Błonie się budowały to nic nie było dziwne i dziwni ludzie, tam im przeszkadza a tu nie.


Chopie ty jak coś piszesz to pomyśl co wiesz a czego nie. W Choczni radni pozwolili na obiekty powyzej 2000m2, tam teren jest kilkanascie razy wiekszy,inwesto r mami ludzi ale nie chce nawet powiedzieć co planuje. Markety i galerie to wydawanie kasy a jeśli ktoś mysli że Wadowice się rozwiną to ma IQ poniżej normy. Tylko Zator ma trendy rozwoju,u nas miasto zdziadzieje dzięki "politykom" lokalnym.
Cytować
+17 #17 kostuch 2018-03-01 14:28
Ale czym się tu podniecać 4sklepy na krzyż na tak zwanym zadupiu . Jak ktoś nie ma a auta to z centrum prędzej wskoczy w busa do bielska czy krakowa do galerii gdzie sklepów bez liku....
Cytować
-2 #18 księżna Katja 2018-03-01 14:46
do Uchachany
Masz absolutną rację. To zdanie mówi wszystko: "Obojętność" władzy byłaby wybawieniem dla miasta.
Taka obojętność, a w rzeczywistości osobiste porachunki i czekanie do wyborów.
Cytować
+1 #19 adsfghfgj 2018-03-02 16:43
Szkoda ze to nie jest pietrowe
Cytować
+2 #20 Mati 2018-03-06 20:10
garść sklepów to teraz park handlowy? co to za nowomowa 'piarowska' :D
Cytować
-2 #21 pamal73 2018-03-12 09:39
Czy pepco jest już czynne ?
Cytować
-4 #22 turystka 2018-04-18 00:49
Byłam przejazdem i weszłam na zakupy,fajnie ,,ze macie swoje CENTRUM HANDLOWE,napewn o będzie się rozwijać, bucikiw CCC są naprawdę super i nie drogie.Miłych Zakupów / Kraków dużo droższy/ :-)
Cytować
+1 #23 Parabuch 2018-04-18 10:24
Do TURYSTKA
Jakim cudem ceny w CCC widzisz niższe niż w KRK to nie wiem. Ważne że udało Ci się zareklamować...
Btw. ta sieć schodzi na psy sprzedając buty z Azji, jakoś skóry mówi sama za siebie. Jeszcze nie dawno szyli dla nich lokalni szewcy, a teraz azja_ccc_shop_b y_lasocki
Cytować
0 #24 Dana 2018-04-21 14:22
Cytuję Krzysiu:
A tam obok, w tym dużym budynku to co ma być? Wie ktoś?

Etak hurtownia elektryczna
Cytować
0 #25 Marcin 2018-09-18 10:17
Tą Stokrotkę to otworzyli ponownie czy ona jest zamknięta na stałe?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.