Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał firmę Aqua Med z Opalenicy. Jej sprzedawcy wciskali ma
"Tej maty używał papież". Nieuczciwy sprzedawcy wykorzystywali osobę Jana Pawła II

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał firmę Aqua Med z Opalenicy. Jej sprzedawcy wciskali maty termiczne podczas pokazów, informując potencjalnych klientów, że... używał ich sam papież św. Jan Paweł II.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał firmę Aqua Med z Opalenicy kwotą 20 tysięcy złotych. Za co? Jej sprzedawcy na organizowanych pokazach twierdzili potencjalnym klientom, że maty termicznej, którą oferują, używał pochodzący z Wadowic... papież, św. Jan Paweł II. To miał uwiarygodnić zalety produktu, bo jest on skierowany głównie do osób starszych i schorowanych, dla których taka osoba to w większości spory autorytet.

UOKiK udowodnił, że nie jest to prawdą, ponieważ produkcję maty rozpoczęto już po śmierci papieża. Nieprawdziwa okazała się również informacja ze strony internetowej spółki, że mata została opatentowana w całej Europie.

UOKiK przestrzega seniorów przed uczestniczeniem w podobnych prezentacjach, a jeśli już się w nich uczestniczy - o podejmowanie rozsądnych, przemyślanych decyzji w sprawie ewentualnego zakupu oferowanych tam towarów. W przypadku wątpliwości lub problemów, można kontaktować się z infolinią konsumencką 801 440 220 lub 22 290 89 16 (mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Warto też skontaktować się z rzecznikiem konsumentów lub Inspekcją Handlową.(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Edek 2018-02-20 12:29
A szefu rydzol na sie dobrze
Cytować
+15 #2 Dziadek 2018-02-20 12:38
Cytuję Edek:
A szefu rydzol na sie dobrze

A oni wciskaja ze mata jest swieta ?????
A w butach od ;-) Badury tez chodzil ?
Cytować
+9 #3 Edek 2018-02-20 15:51
Cytuję Dziadek:
[quote name="Edek"]
A w butach od ;-) Badury tez chodzil ?

Tak, hasał w nich po górach
Cytować
+6 #4 Adw_kat 2018-02-20 17:56
A ja pytam czy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów firmie Aqua Med z Opalenicy udowodnił że nie używał takiej sam papież Jan Paweł II .
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.