Wadowicki Maspex finalizuje inwestycje o łącznej wartości 500 milionów złotych: w zakładach w Lubli
Maspex inwestuje 500 milionów złotych w produkcje i centra dystrybucyjne

Wadowicki Maspex finalizuje inwestycje o łącznej wartości 500 milionów złotych: w zakładach w Lublinie, Łowiczu i Olsztynku oraz w zagranicznych oddziałach firmy: na Węgrzech, w Rumunii i w Czechach. Dotyczą obszaru produkcji i nowych technologii oraz budowy nowoczesnych centrów dystrybucyjnych.

W zakładzie w Olsztynku, w którym produkowane są m.in. soki Kubuś, na ukończeniu jest budowa centrum logistycznego. Rozruch planowany jest na końcówkę pierwszego kwartału tego roku. Planowany jest też zakup nowoczesnej, dodatkowej linii produkcyjnej.  

W Lublinie, gdzie produkowane są makarony i płatki śniadaniowe Lubella, w ubiegłym roku została uruchomiona nowa hala produkcyjna wraz z nowoczesną linią do produkcji makaronu.  Obecnie na ukończeniu jest budowa centrum logistycznego. Jego rozruch planowany jest na marzec tego roku.

Całościowy plan inwestycyjny w zakładzie w Łowiczu obejmuje m.in. budowę zakładu produkcyjnego z instalacją nowoczesnych linii produkcyjnych, budowę zautomatyzowanego magazynu wyrobów gotowych, jak również rozbudowę zaplecza służącego przetwórstwu owoców i warzyw. Obecnie w Łowiczu trwa budowa centrum produkcyjno - magazynowego. W kolejnym etapie zostanie rozpoczęty montaż linii technologicznych. Uruchomienie produkcji jest planowane w drugiej połowie 2018 roku.

W efekcie inwestycji w budowę nowych centrów logistyczno - dystrybucyjnych, łączna powierzchnia magazynów Maspex w Polsce i za granicą wzrośnie do 220 tys. m2. Firma będzie dysponować aż 370  tys. miejsc paletowych i będzie w stanie przygotować do wysyłki i załadunku aż 21 tys. palet na dobę, a w skali roku – ponad 4,5 mln. Nowe magazyny będą w pełni zautomatyzowane i obsługiwane 24 h na dobę. Zastosowane zostaną w nich najnowocześniejsze systemy IT, ale także nowy sposób w procesie pickingu czyli odbioru palet z miejsc magazynowych – o nazwie Fast Rotation Storage.  W celu szybkiej i sprawnej komunikacji między strefą produkcyjną a magazynową, zainstalowane zostaną innowacyjne systemy transportowe.

Maspex realizuje także inwestycje w swoich zagranicznych zakładach w Rumunii, na Węgrzech i w Czechach. Na Węgrzech budowa hali magazynowej z zapleczem technicznym jest na ukończeniu. Jej uruchomienie planowane jest do końca I kwartału 2018 roku. Inwestycje w Czechach i w Rumunii obejmują zakup nowoczesnych linii technologicznych. Łączna wartość wszystkich inwestycji wyniesie około 500 milionów zł.

Dzięki inwestycjom w nowoczesne technologie będziemy mogli poszerzać naszą ofertę i lepiej odpowiadać na trendy i oczekiwania konsumentów. Centra logistyczne w Tychach i nowe w Lublinie, Olsztynku oraz docelowo w Łowiczu, to będzie nowa jakość, logistyka 4.0 w wydaniu Maspex. Zrealizowane inwestycje pozwolą nam na bardziej precyzyjne i kompleksowe świadczenie usług dla naszych partnerów handlowych. Będziemy mogli dostarczać nasze produkty jeszcze szybciej i sprawniej – mówi Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Maspex

Przypomnijmy, że Maspex to Polska firma z wadowickim rodowodem, jedna z największych w segmencie produktów spożywczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Rocznie w swoich zakładach produkuje około 1,7 mld litrów soków, nektarów i napojów, 145 tys. ton makaronów oraz produktów instant oraz 135 tys. dżemów i przetworów. W portfolio firmy są takie marki jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz. Firma skupuje od polskich rolników średnio 300 tys. ton owoców i warzyw oraz 100 tys. ton pszenicy. Produkty Maspeksu trafiają do ponad 50 krajów na całym świecie.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Super 2018-02-19 21:46
No proszę! Nie mamy się czego wstydzić, jedna z największych firm spożywczych w Europie i do tego z Wadowic.
Cytować
+1 #2 Jan 2018-02-19 22:18
Brawo Wy!
Cytować
+1 #3 dron 2018-02-20 09:39
A w Wadowicach podatnicy dofinansują "Maspexowi" parking.Bądźmy szczegółowi.
Cytować
-2 #4 adolf 2018-02-20 11:07
a klinowski im parking buduje za nasze pieniadze bucha cha
Cytować
+4 #5 working or not? 2018-02-20 11:25
Olsztynek ostatnie wynagrodzenie pracownika na lini produkcyjnej: 1200 netto - serio !!! Już niedługo białe myce zostaną same.
Cytować
0 #6 Pracuś 2018-02-20 18:00
A co to za firma Ekland ? Może chodziło o Ekoland ?
Cytować
0 #7 edek 2018-02-21 07:54
Tak trzymać Maspex!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.