Najubożsi z dziewięciu miast małopolski, w tym również z Wadowic, skorzystają z pilotażowego rząd
Najubożsi w Wadowicach skorzystają z bezzwrotnych dopłat na docieplanie domów

Najubożsi z dziewięciu miast małopolski, w tym również z Wadowic, skorzystają z pilotażowego rządowego programu dopłat na docieplanie domów "Czyste powietrze".

Kraków, Wadowice, Sucha Beskidzka, Skawina, Nowy Sącz, Niepołomice, Tuchów, Proszowice i Zakopane znalazły się na liście 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej Światowej Organizacji Zdrowia. Ich mieszkańcy jako pierwsi skorzystają z rządowych dopłat na termomodernizację budynków i wymianę pieców. Skorzystają głównie najubożsi (bezzwrotna dotacja) ale i osoby z grubszym portfelem.

Kolejne nasze działania kończą się sukcesem. Najbardziej zanieczyszczone miasta Małopolski otrzymają pieniądze na wsparcie kompleksowej termomodernizacji domów najuboższych. Program przygotowują eksperci z Banku Światowego, którzy spędzili w Wadowicach - mieście modelowym dla problemu, cały dzień. Nie tylko stworzyliśmy im możliwość porozmawiania z mieszkańcami i odwiedzin w ich kotłowniach, ale również przekazaliśmy naszą wiedzę o problemie. Stąd szansa na wdrożenie naprawdę potrzebnych rozwiązań na poziomie całej Polski! Działamy lokalnie, ale myślimy globalnie! – cieszy się burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

Projekt docieplenia domów wpisano do rządowego programu "Czyste powietrze". Do podziału będzie na początek około 180 milionów złotych, a program ma być kontynuowany w przyszłości.

Bezzwrotna dotacja dla najuboższych to dobry kierunek, bo skorzystają na niej teraz ci, których dotychczas nie było stać na wymianę kotła czy docieplenie domu.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-4 #1 gość 2018-02-14 13:39
Brawo PiS.
Cytować
+8 #2 lump 2018-02-14 13:59
kto się kwalifikuje do tego programu?
Cytować
+2 #3 PRP 2018-02-14 14:27
Cytuję lump:
kto się kwalifikuje do tego programu?

Najbogatsi i skorumpowani!!!
Cytować
+7 #4 pcc88 2018-02-14 15:15
proszę podać tabele dochodów bo z tego nic nie wiadomo kto się może starać dziękuję
Cytować
+2 #5 aaa 2018-02-14 16:40
tu nie trzeba durnych programów i wymądrzania Klinowskiego. Wystarczy obniżyć obciążenia podatkowe na gaz i problem zniknie. Za to pojawi się nowy dla nieudolnej władzy - zwiększone :lol: zużycie gazu
Cytować
-5 #6 פֿאָלקס שטימע 2018-02-14 22:45
Domy docieplą a do pieca dalej będą pchać śmieci :cry:
Cytować
-5 #7 Andrzej 2018-02-14 23:27
Słyszałem o tym z ust premiera Morawieckiego. Czemy Klinowski nadstawia pierś do medali, jaka jest jego zasługa, skoro to program rządowy?
Cytować
+2 #8 gonzo 2018-02-17 13:44
a ja już czekam z półtora miesiąca na ekipę z kamerą termowizyjną i cisza nie wiem czy to jest aktualne czy nie może starostwo się wypowie bo u nich zgłaszałem
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.