Wadowicki magistrat przypomina właścicielom nieruchomości i ich zarządcom o obowiązku umieszczenia t
Nagana albo 250 złotych mandatu za brak tej tabliczki

Wadowicki magistrat przypomina właścicielom nieruchomości i ich zarządcom o obowiązku umieszczenia tabliczki z numerem posesji. Za jej brak grozi mandat do 250 złotych albo kara nagany.

Urząd Miejski w Wadowicach przypomina o obowiązku umieszczenia tabliczki z numerem porządkowym. Obowiązek jej umieszczenia należy do właścicieli nieruchomości zabudowanych lub innych osób, które takimi nieruchomościami władają a są uwidocznieni w ewidencji gruntów i budynków.

Na tabliczce w miejscowościach posiadających ulice, place, osiedla umieszcza się oprócz numeru porządkowego również nazwę ulicy, placu lub osiedla. W miejscowościach nieposiadających ulic, placów, osiedli oprócz numeru porządkowego umieszcza się nazwę miejscowości.

Tabliczka z numerem porządkowym powinna być umieszczona w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku. W przypadku, gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu.  To wymóg przepisów prawnych prawa geodezyjnego i kartograficznego. Co ciekawe, ustawa nie narzuca koloru, wielkości oraz wzoru tabliczki, jedynie zobowiązuje do umieszczenia na niej numeru budynku, nazwy ulicy, placu, osiedla bądź miejscowości.

Właściwe oznaczenie nieruchomości poprzez duże numery porządkowe z wyraźną nazwą ulicy czy miejscowości oraz odpowiednie oświetlenie ułatwia lokalizację danego budynku, a także ma wpływ na nasze bezpieczeństwo. Brak właściwej tabliczki z numerem porządkowym może powodować trudności z dotarciem pod wskazany adres między innymi służbom ratowniczym.   

Zgodnie z kodeksem wykroczeń za brak takiej tabliczki grozi kara grzywny do 250 złotych albo kara nagany.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-10 #1 zajc 2018-02-05 15:47
a co z ochroną danych?
Cytować
+5 #2 Ed 2018-02-05 20:38
Następny kretyn, który uzyskał dostęp do internetu. JAKA OCHRONA DANYCH? Nazwa ulicy i nr budynku nez informacji o mieszkańcach to wrażliwe dane osobowe? Czyje niby?
Wyjdź, znajdź drzewo i przywal łepkiem parę razy.
Cytować
-4 #3 olek 2018-02-06 13:34
Wadowicki magistrat przypomina właścicielom nieruchomości i ich zarządcom o obowiązku umieszczenia tabliczki z numerem posesji.???
Wiec przypomnijmy MAGISTRATOWI ze oznaczenie nalezy do Magisratu !
Wlasciciel wie gdzie mieszka ! :lol:
Cytować
+1 #4 mariavb 2018-02-07 19:58
Nareszcie bo brak nr na budynku kojarzy mi się z dłuźnikiem, który boi się komornika ,bo jest to utrudnienie dla róźnych słuźb,tych co niosą ratunek takźe
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.