Od jakiegoś czasu mówi się o budowie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach w rejonie
Co z nową siedzibą komendy policji w Wadowicach?

Od jakiegoś czasu mówi się o budowie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach w rejonie wadowickiego dworca autobusowego. Wybrano miejsce, pokazano wizualizację i ogłoszono przetarg na budowę. Co się dzieje w tej sprawie?

Od kilku lat obiecywana jest nowa siedziba  Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Stary budynek przy ulicy Lwowskiej trochę już odstaje niestety od dzisiejszych standardów i policji konieczna jest nowa lokalizacja. Wybrano już teren, zaprezentowano też nawet wizualizację a także ogłoszono przetarg.

Od kilku miesięcy raczej jednak cicho w tej sprawie. Stąd burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski w październiku ubiegłego roku zapytał za pośrednictwem wojewody małopolskiego co dalej z budowa komendy. Warto dodać, że gmina Wadowice dołożyła już 4 miliony złotych jako wsparcie dla MSWiA na jej powstanie w zamian otrzymała też obietnicę przejęcia starego budynku komendy. Zadanie zostało ulokowane w zatwierdzonym przez Komendę Główną Policji w Planie Inwestycji Policji na lata 2017-2020 z realizacją w latach 2018-2020. Co się dzieje w tej sprawie?

Postępowanie zostało unieważnione z uwagi na fakt, iż oferta z najniższą ceną przewyższała kwotę, która przeznaczyliśmy na sfinansowanie tego zamówienia. W chwili obecnej trwa korekta Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia niezbędnych do wszczęcia ponownej procedury przetargowej mającej na celu wyłonienie wykonawcy prac budowlanych – poinformował burmistrza insp. Paweł Dzierżak, I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.

Prace budowlane mają podobno rozpocząć się niezwłocznie po podpisaniu umowy.

Przypomnijmy, że nowy budynek Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach ma powstać w rejonie wadowickiego dworca autobusowego.  W listopadzie 2012 ówczesna Rada Miejska podejmowała uchwałę o zmianach w planie zagospodarowania przestrzennego gminy, w której przeznaczono jedną z działek przy ulicy Błonie, naprzeciwko stadionu sportowego MKS Skawa właśnie pod budowę nowej komendy policji, a nawet straży. Okazało się, że to niemożliwe, bo są to tereny zalewowe. Później zmieniono lokalizację właśnie na okolice dworca.

 

(Marcin Guzik)
(zdjęcie: Marcin Guzik)
(wizualizacje: KWP Kraków)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+43 #1 aaa 2018-01-19 14:51
proponuje do kosztów inwestycji dołożyć podniesienie wałów Choczenki, żeby nam się stróże prawa nie potopili. Czy ktoś ustalający lokalizację na najczęściej zalewanym miejscu w Wadowicach miał równo pod sufitem?
Cytować
-10 #2 nik9999 2018-01-19 15:13
a galeria koło skawy(mostu na Skawie) to kto dał zezwolenie na budowe jak to teren zalewowy,chyba ktoś powinien sie tym zajać ,burmistrz jest nieudolny i nie panuje nad niczym ,ale juz pare miesiecy i ADIOS ,Wadowice powróca do normalności
Cytować
+12 #3 112 2018-01-19 15:41
Cytuję aaa:
proponuje do kosztów inwestycji dołożyć podniesienie wałów Choczenki, żeby nam się stróże prawa nie potopili. Czy ktoś ustalający lokalizację na najczęściej zalewanym miejscu w Wadowicach miał równo pod sufitem?

Jak moga mieć rowno pod sufitem?
Skoro sypiaja na plecach,
Worek powoduje zatkanie odbytu,
Co wiaze się z brakiem cyrkulacji,
I gazy uderzaja do glowy,
Co powoduje takie skutki jakie widzimy.
W KONCU TRZEBA TO ZMIENIC
TAK NAM DOPOMOZ PIS!!!
Cytować
+18 #4 Daga 2018-01-19 15:41
Pozwolenia na budowę wydaje starostwo na podstawie PZP, a nie Urzad Miasta.
Cytować
-4 #5 aaa 2018-01-19 17:04
Cytuję Daga:
Pozwolenia na budowę wydaje starostwo na podstawie PZP, a nie Urzad Miasta.

ale lokalizację "wymyślił" urzad
Cytować
-3 #6 dert 2018-01-19 18:38
Powstawiac duzo znaków zakazy by nie wyszli z prawy łamiąc je bez powodu.
Cytować
-14 #7 Gość 2018-01-19 20:27
"Postępowanie zostało unieważnione z uwagi na fakt, iż oferta z najniższą ceną przewyższała kwotę, która przeznaczyliśmy na sfinansowanie tego zamówienia. W chwili obecnej trwa korekta Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia niezbędnych do wszczęcia ponownej procedury przetargowej mającej na celu wyłonienie wykonawcy prac budowlanych"

Wydaje mi się iż lepszym rozwiązaniem byłoby wysłanie informacji do większej ilości firm (tak by w przetargu startowało np 500-1000 firm) bo zwykle w takich przetargach startują tylko te firmy które śledzą na bieżąco takie formy przetargów, a nie zawsze reprezentują najlepszą jakość i ceny często są mocno zawyżane w stosunku do np klienta prywatnego lub innej firmy. Dodatkowo w drugim podejściu powinny z automatu być odrzucone firmy z pierwszego podejścia to by w czasie na wielu rynkach przywróciło realne ceny bardzo, bardzo, bardzo szybko :)
Cytować
+5 #8 Ramzes 2018-01-20 15:38
Plan powstania NOWEJ KOMENDY ruszył równocześnie w Wadowicach i w Bielsku-Białej.
Bielska komenda JEST GOTOWA i za 2 miesiące ZOSTAJE ODDANA DO UŻYTKU!
A wadowicka??? Nawet fundamentów nie postawili... :((
Cytować
0 #9 Marek 2018-01-20 17:06
Ogłoszono już trzeci a nie dopiero drugi przetarg: https://malopolska.policja.gov.pl/pl/zamowienia-publiczne/ogloszone/zp22018
Cytować
+4 #10 wadowicki 2018-01-25 23:52
Burmistrz nie jest "swój chłop" z PiSiórów, więc to oczywiste, że MSWiA i Wojewódzka KP, bedą robić wszystko by blokować inwestycję
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.