Od nowego roku w Andrychowie działa komunikacja miejska. 14 nowych autobusów wozi pasażerów między A
Andrychowska komunikacja pojedzie przez osiedle. Tego chcą pasażerowie

Od nowego roku w Andrychowie działa komunikacja miejska. 14 nowych autobusów wozi pasażerów między Andrychowem a sąsiednimi gminami. Jak się okazuje, największą potrzebą pasażerów to przejazd przez największe andrychowskie osiedle.

Od poniedziałku (1.01) w gminie Andrychów ruszyła nowa komunikacja miejska. Czternastoma nowymi autobusami mieszkańców przewożą firmy PKS ze Świerklańca oraz MK Trans z Andrychowa. Łączą Andrychów, Sułkowice, Rzyki, Roczyny, Inwałd, Targanice, Brzezinkę, Zagórnik i Bolęcinę, a w przyszłości  także Wieprz i Wadowice,  jeśli te gminy podpiszą z magistratem umowę na utrzymanie połączeń.

Tak jak obiecano, przez pierwsze dwa dni mieszkańcy podróżowali bezpłatnie. Wydział Inwestycji i Drogownictwa Urzędu Miejskiego w Andrychowie zwrócił się z prośbą do mieszkańców o zgłaszanie ewentualnych uwag lub sugestii dotyczących rozkładu jazdy do pracowników wydziału (tel. 33 842 99 61, 842 99 62 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Jak się okazuje, pasażerowi mieli sporo uwag co do godzin odjazdu a także innych poprawek. Jak poinformował burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, najważniejszą z nich jest to, aby autobusy każdej linii wjeżdżały przez największe andrychowskie osiedle czyli na ulicę Lenartowicza i Włókniarzy. Problem w tym, że ta druga właśnie przechodzi generalny remont, który ma skończyć się po wakacjach. Przejazd komunikacji przez osiedle zwiększy długość tras, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Trzeba je zabezpieczyć w budżecie stosowną uchwałą.

Aktualny rozkład jazdy komunikacji miejskiej w gminie Andrychów można znaleźć TUTAJ.

(Marcin Guzik)
(zdjęcie, wideo: Nowiny Andrychowskie)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.