Od 1 stycznia 2018 roku w gminie Andrychów uruchomiono komunikację miejską. Przed dwa pierwsze dni 14
W Andrychowie ruszyła komunikacja miejska. Pierwsze dwa dni bezpłatne

Od 1 stycznia 2018 roku w gminie Andrychów uruchomiono komunikację miejską. Przed dwa pierwsze dni 14 zakupionych autobusów wozi pasażerów bezpłatnie. Trwa również dopracowywanie rozkładów jazdy.

Od poniedziałku (1.01) w gminie Andrychów ruszyła nowa komunikacja miejska. Czternastoma nowymi autobusami mieszkańców przewożą firmy PKS ze Świerklańca oraz MK Trans z Andrychowa. Łączą Andrychów, Sułkowice, Rzyki, Roczyny, Inwałd, Targanice, Brzezinkę, Zagórnik i Bolęcinę, a w przyszłości  także Wieprz i Wadowice,  jeśli te gminy podpiszą z magistratem umowę na utrzymanie połączeń.

Nowe pojazdy zbudowane są na bazie Iveco 72 C Urby, niskopodłogowe, o niewielkich rozmiarach, wyposażone w systemy informatyczne, które nie tylko ułatwiają podróżowanie nimi, ale też pozwolą na lokalizację każdego wozu ze stanowiska dyspozytorskiego, mieszczącego się w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Andrychowie. Całość projektu budowy nowego systemu komunikacji publicznej w Andrychowie ma się zamknąć w kwocie około 22 milionów złotych i potrwać do 2020 roku.

Tak jak obiecano, przez pierwsze dwa dni mieszkańcy podróżują bezpłatnie. Od środy (3.01) bilet jednorazowy będzie kosztować 2,50 złotego, zaś ulgowy ma uwzględniać ulgi ustawowe. Bezpłatnie pojadą dzieci do lat 7, mieszkańcy gminy Andrychów, którzy ukończyli 65 lat życia i posiadają kartę seniora, uczniowie i studenci do 26 roku życia, inwalidzi I grupy z ogólnego stanu zdrowia, osoby całkowicie niezdolne do pracy oraz niezdolne do samodzielnej egzystencji, osoby zaliczone do znacznego stopnia niepełnosprawności oraz opiekunowie tych osób

Bilet miesięczny normalny na jedną linię kosztuje 80 złotych. Za przewóz bagażu nie będą pobierane opłaty. Za przejazd bez ważnego biletu gapowicz zapłaci 100 złotych, za przejazd bez dokumentu poświadczającego uprawnienia bezpłatnego przejazdu również 100 złotych, tak jak i za zanieczyszczanie przystanku albo autobusu. 300 złotych zapłacą osoby, które spowodują zatrzymanie lub zmianę trasy autobusu a 1000 złotych za zniszczenie lub uszkodzenie przystanku lub autobusu.

Wydział Inwestycji i Drogownictwa Urzędu Miejskiego w Andrychowie zwraca się z prośbą do mieszkańców o zgłaszanie ewentualnych uwag lub sugestii dotyczących rozkładu jazdy do pracowników wydziału, tel. 33 842 99 61, 842 99 62 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualny rozkład jazdy komunikacji miejskiej w gminie Andrychów można znaleźć TUTAJ.

(MG)
(zdjęcie: Nowiny Andrychowskie)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.