MK Trans z Andrychowa oraz PKS Południe sp. z o. o. ze Świerklańca będą obsługiwać 14 nowych autob
Wybrano przewoźników komunikacji po gminie Andrychów. Znamy już też rozkłady jazdy

MK Trans z Andrychowa oraz PKS Południe sp. z o. o. ze Świerklańca będą obsługiwać 14 nowych autobusów, jakie od 1 stycznia 2018 roku będą jeździć po gminie Andrychów. Andrychowski magistrat rozstrzygnął przetarg w tej sprawie.

W Urzędzie Miejskim w Andrychowie rozstrzygnięto przetarg mający wyłonić przewoźników, którzy od 1 stycznia będą wozić pasażerów gminie Andrychów w ramach nowej komunikacji w gminie Andrychów. Do przetargu oferty zgłosiły cztery firmy: Andrychowski Zakład Komunikacyjny Sp. z o. o. z Andrychowa, Przewóz Osób Mechanika Pojazdowa – Leszek Janiso z Roczyn, Lider Konsorcjum: PKS Południe sp. z o. o. ze Świerklańca i MK TRANS - Karol Warchał z Andrychowa. Przetarg wygrały firmy: PKS ze Świerklańca  oraz  MK Trans z Andrychowa

Przypomnijmy, że niedawno gmina Andrychów wystąpiła ze spółki MZK, i sama wzięła się za organizacje miejskiej komunikacji. Zamówiono 14 nowych autobusów, niedawno przyjechały one do bazy przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Andrychowie. Wyprodukowała je firma MMI ze Zbyszewa. Wartość zawartego kontraktu to 10 milionów 194 tysiące złotych, co daje po około 728 tysięcy za autobus. Nowe pojazdy zbudowane są na bazie Iveco 72 C Urby, niskopodłogowe, o niewielkich rozmiarach, wyposażone w systemy informatyczne, które nie tylko ułatwią podróżowanie nimi, ale też pozwolą na lokalizację każdego wozu ze stanowiska dyspozytorskiego, a to będzie się mieścić właśnie w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Andrychowie.

Pojazdy będą od 1 stycznia 2018 służyć jako komunikacja miejska. Połączą Andrychów, Sułkowice, Rzyki, Roczyny, Inwałd, Targanice, Brzezinkę, Zagórnik i Bolęcinie, a w przyszłości  także Wieprz i Wadowice,  jeśli te gminy podpiszą z magistratem umowę na utrzymanie połączeń.

Autobusy to jedna z części transportu publicznego. Gmina ma zamiar zainwestować w nowe przystanki, w pełni zinformatyzowane i monitorowane, z nowoczesnym oświetleniem i bez barier architektonicznych. Na takim przystanku pasażer będzie miał informację, kiedy nadjedzie najbliższy, oczekiwany przez niego autobus. Całość projektu budowy nowego systemu komunikacji publicznej w Andrychowie ma się zamknąć w kwocie około 22 milionów złotych i potrwać do 2020 roku.

Znamy już też ceny biletów. Bilet jednorazowy normalny ma kosztować 2,50 złotego zaś ulgowy  ma uwzględniać ulgi ustawowe. Bezpłatnie pojadą dzieci do lat 7, mieszkańcy gminy Andrychów, którzy ukończyli 65 lat życia i posiadają kartę seniora, uczniowie i studenci do 26 roku życia, inwalidzi I grupy z ogólnego stanu zdrowia, osoby całkowicie niezdolne do pracy oraz niezdolne do samodzielnej egzystencji, osoby zaliczone do znacznego stopnia niepełnosprawności oraz opiekunowie tych osób

Bilet miesięczny normalny na jedną linię będzie kosztował 80 złotych Za przewóz bagażu nie będą pobierane opłaty. Za przejazd bez ważnego biletu gapowicz zapłaci 100 złotych, za przejazd bez dokumentu poświadczającego uprawnienia bezpłatnego przejazdu również 100 złotych, tak jak i za zanieczyszczanie przystanku albo autobusu. 300 złotych zapłacą osoby, które spowodują zatrzymanie lub zmianę trasy autobusu a 1000 złotych za zniszczenie lub uszkodzenie przystanku lub autobusu.

Rozkład nowej komunikacji miejskiej można ściągnąć poniżej:

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 fan wadzy 2017-12-15 17:00
w ramach aportu burmistrz Klinowski wniesie ławki z palet świetnie pasujące do "zinformatyzowa nych" przystanków. Kasy nie da - BO NIE MA. Obsługa prawna wadowickiego magistratu tyle kosztuje, że już musiał przez ostatnie 3 lata zrezygnować z jakichkolwiek inwestycji. To teraz skąd weźmie dla Andrychowa? Przecież odrolnieniem gruntów w Choczni tego nie pokryje.
+5 #2 Zaklinowanie 2017-12-15 23:12
Ucz się Klinowski - na naukę nigdy nie jest za późno
+1 #3 mieszkaniec 2017-12-16 18:23
z tego co wiem busy będą obsługiwać kierowcy od janisco i taka to gminna komunikacja
0 #4 Paweł 2017-12-20 15:15
jaka to gminna komunikacja trzeba normalnie płacić ,oraz obsługę linii wygrały firmy prywatne

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.