Pierwsze dwa z czternastu nowych autobusów przyjechały do bazy przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej w
Nowe autobusy przyjechały do Andrychowa. Od stycznia zaczną jeździć

Pierwsze dwa z czternastu nowych autobusów przyjechały do bazy przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Andrychowie. Od stycznia będą jeździć po gminie Andrychów.

W czwartek (7.12) po godzinie 10:00 pierwsze dwa z zamówionych czternastu nowych autobusów, przyjechały do bazy przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Andrychowie. Wyprodukowała je firma MMI ze Zbyszewa. Wartość zawartego kontraktu to 10 milionów 194 tysiące złotych, co daje po około 728 tysięcy za autobus.

Nowe pojazdy zbudowane są na bazie Iveco 72 C Urby, niskopodłogowe, o niewielkich rozmiarach, wyposażone w systemy informatyczne, które nie tylko ułatwią podróżowanie nimi, ale też pozwolą na lokalizację każdego wozu ze stanowiska dyspozytorskiego, a to będzie się mieścić właśnie w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Andrychowie.

Autobusy mają być dostarczane do miasta nad Wieprzówką po kilka sztuk dziennie. W sobotę (9.12) zostaną uroczyście zaprezentowane na Placu Mickiewicza mieszkańcom.

Od 1 stycznia 2018 będą kursować jako komunikacja miejska w gminie Andrychów.

 

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 Tadek64 2017-12-07 12:38
ale gruzy
Cytować
+4 #2 mieszkaniec Kaczyny 2017-12-07 14:15
A kiedy zrobią taki transprt w Wadowicach i wywalą te zgniłe busy ,przepełnione i śmierdzące ,tak jak pewien przewożnik co jezdzi do Kczyny który nie odbiera telefonów z reklamacja ,a kierowcy mówia ze rozkład jazdy jest na przystankach a oni mają swój w busie ,hahhah żenada ,tylko rozwiązanie z Andrychowa uzdrowi patologie w działalności busów
Cytować
+6 #3 Mmm. 2017-12-07 18:30
Zamiast zatrudniać firmy z zewnątrz do obsługi bezpłatnego busa jeżdżącego wokół Wadowic, może warto kupić busa, który będzie służył i 15 lat, i zatrudnić ze dwóch kierowców na 1,5 etatu?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.