Gmina Wadowice stara się pozyskać kolejną sporą dotację na inwestycje proekologiczne. Mieszkańcy b
Ekorozwiązania dla mieszkańców. Gmina Wadowice stara się o kolejną dotację

Gmina Wadowice stara się pozyskać kolejną sporą dotację na inwestycje proekologiczne. Mieszkańcy będą mogli instalować ogniwa fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła i kotły pelletowe. Magistrat zaprasza na spotkanie.

Gmina Wadowice ubiega się o pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na kolejną inwestycję proekologiczną. To pozyskanie środków z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa małopolskiego w ramach Poddziałania 4.1.1 Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych.

Zgodnie z wytycznymi Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, projekt przewiduje instalację na obiektach prywatnych ogniw fotowoltaicznych (służących do produkcji energii elektrycznej ze słońca), kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz kotłów pelletowych, a co za tym idzie umożliwienia mieszkańcom znacznego obniżenia rachunków za prąd i ciepło przy jednoczesnej ochronie środowiska. Poziom dofinansowania wynosi aż 60% (minus podatek VAT).

Nadal przeprowadzany jest nabór wniosków do programu. Burmistrz Wadowic zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania:

- osoby, które już złożyły wnioski na pozyskanie dotacji,
- osoby, które dotąd nie złożyły wniosku ale są zainteresowane pozyskaniem dotacji.

Spotkania odbędą się w następujących terminach:

Wadowickie Centrum Kultury (sala Kameralna), ulica Teatralna 1 - poniedziałek 6 listopada,  godzina 17:00
Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Kleczy Dolnej, Klecza Dolna 316 - poniedziałek, 6 listopada, godzina 19:00

Na spotkaniach obecny będzie Szymon Lukaj (Ekodoradca gminy Wadowice), który przekaże uczestnikom wszelkie szczegółowe informacje dotyczące programu, odpowie na pytania mieszkańców oraz doradzi jak prawidłowo wypełnić wniosek o dofinansowanie.

Magistrat zachęca do uczestnictwa w spotkaniach i do składania wniosków.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 Bobek 2017-11-06 10:56
No, i super sprawa!! Zamiast ciągle narzekać na koszty związane z walka ze smogiem, ludzie mogliby spokojnie na takie spotkanie pójść
Cytować
+5 #2 mrklops 2017-11-06 17:44
Kurde wczesnie podajecie termin 6listopad a artykul opublikowano ... 6 listopad gratulacje
Cytować
0 #3 cv 2017-11-07 14:26
Tak tylko dobrze by było jak by to dofinansowanie było znaczące takie jak np. w Stryszowie 1tyś za kilowat a nie wystrzelą z jakąś zawrotną sumą a dofinansują kilka procent. Bo wtedy mało kto z tego skorzysta.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.