Wadowicka lecznica ma nową dyrektorkę. To 48 letnia Beata Szafraniec, absolwentka Wydziału Prawa i Adm
Wybrano nową dyrektorkę wadowickiego szpitala. Ma przed sobą sporo pracy

Wadowicka lecznica ma nową dyrektorkę. To 48 letnia Beata Szafraniec, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Wybrana została w drodze konkursu. Ma sporo pracy przed sobą...

30 czerwca tego roku Zarząd Powiatu Wadowickiego przyjął rezygnację z funkcji dyrektora Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach Józefa Budki. 70-letni Budka z trzymiesięcznym wypowiedzeniem przeszedł na emeryturę. Swoją funkcję sprawował do 10 lipca. Od tego czasu dotychczasowy wicedyrektor do spraw lecznictwa Krzysztof Harpula pełni obowiązki szefa wadowickiej lecznicy.

Zarząd Powiatu w Wadowicach ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora tej placówki. Zgłosiło się 9 kandydatów, ale 2 osoby odrzucono ze względu na braki formalne w papierach takie jak niepotwierdzenie poprzedniego zatrudnienia, czy też dyplomu ukończenia studiów. W połowie października komisja konkursowa wybrała 48-letnią Beatę Szafraniec z Katowic. Podpisano z nią umowę cywilnoprawną dotyczącą objęcia stanowiska dyrektora Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach na okres od 1 listopada 2017 roku do 31 października 2023 roku.

Beata Szafraniec jest absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Była Wiceprezesem Zarządu Elmech-Kazeten Sp. o.o. Pełniła też funkcje prezesa Unii Brackiej skupiającej przychodnie zdrowia dla górników w większych miastach Górnego Śląska. Posiada doświadczenie w zarządzaniu dużymi przedsiębiorstwami w tym, w sektorze górnictwa, budownictwa energetycznego i medycyny. Na Śląsku była animatorem wielu przedsięwzięć o charakterze charytatywnym, wielokrotny współorganizator ogólnopolskiej akcji "Nie jesteś sam" na rzecz środowiska dzieci niepełnosprawnych. Jest też członkiem Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży "Protalent" oraz Klubu Miłośników Opery "Muza" przy Operze Śląskiej. Ma dwójkę dzieci.

We wtorek (2.11) nowa szefowa wadowickiej lecznicy spotkała się pracownikami. Przed nią sporo pracy. Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie wadowicki szpital nie ma dobrej passy, zarówno wśród pacjentów jak i pracowników. Ma też sporo strat finansowych. Nowa dyrektorka ma więc sporo pracy przed sobą.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Psia mać 2017-11-02 15:48
Nawet przystojna. Ale czy rozum na poziomie urody?
Cytować
+3 #2 Ratownik 2017-11-02 16:12
Gratulujemy nowej Pani Dyrektor.
Życzymy dużo szcześcia i cierpliwości.
Nowa dyrektorka ma sporo pracy przed sobą.
Musi sie zajać "Lekarką" tutejszego SOR-u.
http://www.wyjmijwszyzbrody.pl/lekarka-z-tutejszego-sor-tak-delikatnie-porazka/
Cytować
+1 #3 Karina 2017-11-03 17:28
Będzie samo co z poprzednikami
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.