Chrzanowski oddział ZUS, pod który podlega również wadowicki inspektorat, wypłacił pierwsze emerytu
ZUS wypłacił już pierwsze emerytury dla osób z obniżonego wieku emerytalnego

Chrzanowski oddział ZUS, pod który podlega również wadowicki inspektorat, wypłacił pierwsze emerytury  dla osób, które skorzystały z obniżonego wieku emerytalnego.

Od 1 października tego roku  weszły w życie przepisy obniżające wiek emerytalny dla kobiet 60 lat, mężczyzn 65 lat. W  województwie małopolskim takich osób, które będą mogły skorzystać z obniżenia wieku emerytalnego i przejść na emeryturę w IV kwartale 2017 roku jest ponad 48 tysięcy,  z chrzanowskiego oddziału pod który podlega również  wadowicki inspektora jest to 6 950 uprawnionych.  Wniosek o emeryturę można składać na 30 dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego, a więc pierwsze wnioski  składano  już  1 września tego roku.

W województwie małopolskim przyjęto ponad 15 tysięcy wniosków emerytalnych z czego w chrzanowskim oddziale ZUS  ponad 3 tysiące. W ciągu pierwszych dni października załatwiono już 1158 wniosków z tytułu obniżenia wieku emerytalnego.  Wydano pierwsze decyzje, ruszyły pierwsze wypłaty. Na 6 października tego roku wypłacono 1043 emerytury. Kolejne transze wypłat  dla nowych świadczeniobiorców już wkrótce.

Pamiętajmy, że emerytura jest naszym prawem nie obowiązkiem. Możemy na nią przejść w dowolnym momencie, oczywiście warunkiem jest ukończenie 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Wybór momentu zakończenia pracy zawodowej należy wyłącznie do nas. Warto wcześniej skorzystać z porady doradcy emerytalnego, który wyliczy nam prognozę emerytury w zależności od momentu, który sami wskażemy. Możemy uniknąć rozczarowania jakie może nas spotkać po otrzymaniu decyzji o przyznaniu świadczenia z ZUS. Każdy rok pracy dłużej, to wyższa emerytura. Dziś jest to około 8% za każde 12 miesięcy. Bądźmy pewni swojej decyzji, bo podejmujemy ją tylko raz.
(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.