Druhowie z OSP Leńcze, dają dobry przykład.  Właśnie wymienili stary nie ekologiczny piec na nowe p
OSP Leńcze to kolejni druhowie, dający ekologiczny przykład mieszkańcom

Druhowie z OSP Leńcze, dają dobry przykład.  Właśnie wymienili stary nie ekologiczny piec na nowe piece gazowe, wraz z całą instalacją i nowymi grzejnikami.

Taka zmiana była możliwa dzięki środkom finansowym z gminy Kalwaria Zebrzydowska i pozyskanej dotacji przyznanej przez Sejmik Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2017”.  Udział w nim wzięła OSP w Leńczach zgłaszając projekt „Remont i modernizacja centralnego ogrzewania wraz z wymianą pieca węglowego na piece gazowe w remizie OSP Leńcze”, otrzymując ostatecznie dofinansowanie.

Beneficjentem w tym konkursie jest gmina Kalwaria Zebrzydowska W ramach prac budowlano – remontowych w remizie OSP  w Leńczach, wykonano remont pomieszczenia kotłowni , wiatrołapu, wymianę stolarki drzwiowej wewnętrznej, montaż nowych lamp oraz  remont komina pod połacią dachową. Całkowity koszt zadania wynosił – 23 852,79 złotych.

Dodatkowo gmina Kalwaria Zebrzydowska w ramach posiadanych środków finansowych przekazała 95 000  złotych  dla OSP w Leńczach na wykonanie między innymi wymiany grzejników, zakupu pieców gazowych i ich montaż.

Wymiana pieca z węglowego na gazowy to nie tylko korzyść finansowa, to przede wszystkim więcej czystego powietrza dla mieszkańców Leńcz, mniej codziennych obowiązków oraz mniejsze ryzyko awarii — mówi burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

 

(MG)
(zdjęcia: materiały prasowe)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 obserwator2 2017-10-10 07:16
a ja sie tylko pytam skad wzieli kase na wymiane ,napewno z moich podatkow??????? ??????
Cytować
+2 #2 mcin 2017-10-10 11:20
a ja się pytam dlaczego płacą ruską za gaz a nie polaką za węgiel?? taka ekologia to dla ruskich kasa na nowe rakiety którymi nas zbombardują :)
Cytować
+1 #3 Były druch... 2017-10-10 20:29
Haha smieszni jestescie z tymi komentarzami zazdrość przez was przemawia a w artykule nie ma ani jednego słowa że swoimi rękami robili ile mogli i dlatego wymienili piec i grzejniki
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.