Urząd Miejski w Andrychowie zaprezentował projekt nowego, tym razem krytego basenu oraz jego wizualizac
Tak będzie wyglądał nowy basen w Andrychowie

Urząd Miejski w Andrychowie zaprezentował projekt nowego, tym razem krytego basenu oraz jego wizualizację, plan i usytuowanie obiektu. Zobaczcie!

Jak informują Nowiny Andrychowskie, dosłownie za kilkanaście dni ogłoszony zostanie przetarg na wykonawstwo nowego, krytego basenu w Andrychowie. Jest już gotowy projekt, a także prawomocne pozwolenie na budowę. Portal zaprezentował także wizualizację obiektu. Tak ma wyglądać nowa andrychowska pływalnia:

W najbliższy czwartek (12.10) burmistrz Tomasz Żak i jego zastępca Mirosław Wasztyl jadą w tej sprawie do Warszawy na spotkanie z ministrem sportu, bo można podobno tą drogą dostać nawet do 6 mln dotacji. W spotkaniu tym razem z burmistrzami uczestniczyć będzie także poseł Marek Polak (PiS).

Przypomnijmy, że nowy basen ma powstać przy ulicy Włókniarzy, w miejscu gdzie dotychczas znajdowało się targowisko.  Blisko tej lokalizacji znajduje się Szkoła Podstawowa nr 4, a kryty basen ma służyć m.in. jej dzieciom w nauce pływania a także rekreacyjnie mieszkańcom.

Koszt budowy nowej pływalni ma wynieść do 25 milionów złotych, gmina będzie się starać o pozyskanie Niecka basenu ma mieć 25 metrów, z sześcioma torami na całą długość oraz dwa krótsze, 15-metrowe tory wraz z brodzikiem, zjeżdżalnią, jacuzzi i sauną. Na piętrze ma powstać też siłownia i sale fitness.

Andrychów ma już jeden basen, tyle, że odkryty i czynny jedynie w sezonie wakacyjnym. Nowa pływalnia będzie czynna przez cały rok.

(AS)
(zdjęcia: Nowiny Andrychowskie)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Adamus 2017-10-09 20:54
No i stracą Wadowice, Kęty i odkryty basen w Andrychowie. A ten nowy kryty się NIE UTRZYMA i wiecznie będzie generował stratę.
Ilu ludzi z Andrychowa będzie tam chodzić? Z Wadowic i Kęt nikt nie przyjedzie, bo mają swoje...
Cytować
+1 #2 berek 2017-10-09 21:44
Ci którzy jeżdżą do Wadowic i Ket.
Cytować
+1 #3 Eeee 2017-10-10 06:52
No, rzeczywiście setki, tysiące, miliony ludzi. Będziecie jeszcze płakać przez ten basen...
Cytować
+4 #4 andru 2017-10-10 09:35
a ja się cieszę, oj będą przyjeżdżać ludzie z Gierałtowic, z wieprza, byłeś teraz na basenie w Wadowicach, ścisk taki że hej, oddaje dzieci na lekcję a sam idę na trybuny bo nie ma fizycznie miejsca żeby dupe zamoczyć. mam nadzieję że budowa przebiegnie szybko. dobrze że będzie infrastruktura typu siłownia, i inne bo będzie go łatwiej utrzymać.
Cytować
+2 #5 qpa 2017-10-10 13:22
co bys nie zrobił zawsze źle
Cytować
+2 #6 Ddd 2017-10-10 15:48
Każde duże miasto musiało mieć Aqua Park - taka była chora moda. Szybko okazało się, że trzeba do tego dopłacać. Teraz każda wiocha chce mieć basen. No i skończy się tak samo.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.