60 do 40: tak będzie się kształtował udział w kosztach utrzymywania i eksploatacji przeprawy promowe
Ile będzie kosztować utrzymanie i eksploatacja promu "Drogowiec"?

60 do 40: tak będzie się kształtował udział w kosztach utrzymywania i eksploatacji przeprawy promowej "Drogowiec" na Wiśle w Spytkowicach. To ustalenia Porozumienia Intencyjnego zawartego między powiatem wadowickim oraz trzema innymi jednostkami samorządu terytorialnego.

Pierwszym etapem ustaleń porozumienia był generalny remont promu "Drogowiec" przez powiat wadowicki w kwocie 98.115,29 zł brutto oraz gminę Spytkowice w kwocie 90.000 zł brutto.

Kolejna kwestia dotyczy już podziału kosztów utrzymania i dalszej eksploatacji promu. I tak 60% kosztów poniesie powiat wadowicki oraz gmina Spytkowice a 40% powiat chrzanowski oraz gmina Alwernia. Chęć współpracy strony porozumienia podpisały na osiem lat, z tym że co roku będzie przygotowywana szczegółowa umowa dotycząca współfinansowania zadania. Ma to związek z tym, że dokładna kwota utrzymania promu w danym roku będzie znana dopiero po rozstrzygnięciu przetargu.

Przypomnijmy, że piątek (6.10) po ponad roku przerwy i remoncie prom został oddany do użytku. Podczas konferencji prasowej starosta wadowicki, starosta chrzanowski, wójt Spytkowic oraz burmistrz Alwerni ogłosili, że wspólnie zapewnią dalsze funkcjonowanie tej przeprawy i podzielą się kosztami z tym związanymi.

Prom "Drogowiec" w Spytkowicach umożliwia przeprawę przez Wisłę na drodze powiatowej 1774K Spytkowice – Poręba – Żegoty. Został wyprodukowany w 1986 roku Mierzy 14,99 metrów długości, 6,55 metra szerokości, jego nośność wynosi 17 ton i jest przystosowany do przewozu maksimum 12 pasażerów. Prom jest własnością powiatu wadowickiego (to jego jedyna jednostka pływająca...) a jego obsługę zapewnia firma wyłoniona w przetargu.
(MG)
(zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Kierowca 2017-10-09 14:36
Brawo! DZIĘKUJEMY !!!
Cytować
-2 #2 obserwator2 2017-10-10 07:21
a kiedy zatrzna zarabiac na tym promie????????
Cytować
+2 #3 @obserwator2 2017-10-10 08:01
wtedy, kiedy ty zaczniesz korzystać ze słownika ortograficznego .
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.