Dobre wiadomości dla podopiecznych ośrodków pomocy społecznej w Zebrzydowicach, Kaczynie i Spytkowica
Powiat zakupił trzy nowe busy dla niepełnosprawnych

Dobre wiadomości dla podopiecznych ośrodków pomocy społecznej w Zebrzydowicach, Kaczynie i Spytkowicach: ponad 600 tysięcy złotych przeznaczą władze powiatu wadowickiego na zakup trzech nowych busów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych. 400 tysięcy złotych z tej kwoty pozyskano z rządowego programu PFRON.

W ramach przyznanego dofinansowania zakupione zostaną dwa 9-osobowe busy dla Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów w Zebrzydowicach oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kaczynie (o wartości 145 i 120 tysięcy złotych), a także jeden duży 24-osobowy autobus dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Spytkowicach (o wartości 340 tysięcy złotych).

Wszystkie pojazdy będą zaadaptowane do przewozu osób niepełnosprawnych, a autobus dla WTZ w Spytkowicach będzie dodatkowo przystosowany do transportu dwóch osób na wózkach inwalidzkich. Po raz kolejny przeprowadzamy sporą inwestycję, nie obciążając przy tym budżetu powiatu. Nasz wkład własny stanowi zaledwie 33% wartości całego zadania — mówi starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

Dofinansowanie z PFRON, czyli Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, pochodzi z "Programu wyrównywania różnic między regionami".

Przypomnijmy, że na początku tego roku o nowy samochód wzbogacił się także Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Radoczy Feniks, który otrzymał od starostwa nową 7-osobową Dacie Lodgy o wartości 55 tysięcy złotych.

(AS)
(zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Mieszkaniec z okolic 2017-09-08 08:45
Słuszne decyzje. Proponuje również zająć się podwyżkami dla kobiet [pielęgniarki] które pracują w tych DPS-ach. Ten kto obcuje z tymi chorymi dobrze wie, jak ciężka i wymagająca jest to praca. Obsada w tych zakładach to kobiety >>50, które z racji wieku i możliwości już raczej nie szukają innych perspektyw jeśli chodzi o pracę. Panie Starosto proszę o interwencje w tej sprawie, jeśli posiada Pan takie możliwości prawne.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.