Po Stowarzyszeniu Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie, również gminy Wieprz i Andrychów pomagają poszk
Wadowice, Wieprz i Andrychów pomagają poszkodowanym przez nawałnicę

Po Stowarzyszeniu Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie, również gminy Wieprz i Andrychów pomagają poszkodowanym podczas sierpniowej nawałnicy na Pomorzu.

Jak już informowaliśmy, Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie koordynuje akcję pomocy mieszkańcom Pomorza, których ciężko doświadczyła sierpniowa nawałnica. Każdy może się przyłączyć kupując materiały budowlane, chemiczne, artykuły wyposażenia i inne.

Niedawno również radni Rady Gminy Wieprz przekazali 10 tysięcy złotych z kasy gminy na pomoc dla dwóch gmin poszkodowanych podczas nawałnicy z nocy z 11 na 12 sierpnia. Po 5 tysięcy złotych dla gminy Bursy i gminy Czersk na usunięcie skutków nawałnicy.

Z podobną inicjatywą chce wyjść również władze Andrychowa. Burmistrz Tomasz Żak poprosił radnych Rady Miejskiej w Andrychowie, aby przyjąć uchwałę o przekazaniu dla poszkodowanej gminy Chojnice 20 tysięcy złotych. Głosowanie zaplanowano na najbliższej sesji rady. Włodarz chce, aby pieniądze wpłacone zostały na tak zwaną "dotację celową dla mieszkańców". Polega to na tym, że środki trafią wprost do gminy, a nie do osoby prywatnej.

Jak się okazuje takich akcji w naszym regionie jest więcej. Z inicjatywy młodzieży i nauczycieli ZS-P nr 2 im. kard. S. Wyszyńskiego w Wieprzu. 27 sierpnia zorganizowano akcję pomocy poszkodowanym przez nawałnice. Gimnazjaliści i absolwenci obu placówek razem z nauczycielami zbierali przed mszami w kaplicy i kościele dary pieniężne i rzeczowe. Wspólnie udało się zebrać aż 9 tysięcy złotych oraz dary rzeczowe (środki czystości, przybory szkolne) warte ponad 500 złotych, które zostały przekazane przez ks. katechetę Piotra Wróbla do gminy i szkoły w Kosewie w powiecie chojnickim.


(AS)
(zdjęcie: Nowiny Andrychowskie)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 Stowarzyszenie WIO 2017-09-07 14:28
To wspaniała wiadomość! Cieszymy się, że w ślad za nami idą samorządy, radni i gminy. Polacy zawsze potrafili się jednoczyć w chwilach katastrof i to jest kolejny dowód na to! :) Nasza akcja "Południe dla Północy" cały czas trwa i nabiera rozpędu, codziennie otrzymujemy informacje od partnerów o postępach zbiórki materiałów budowlano-remon towych. Dzisiaj oficjalnie możemy potwierdzić kolejnego partnera - Skład budowlany WAPIAN z Wadowic, ul Polna (za Dworkiem Mikolaja). Zachęcamy choćby do zakupu przysłowiowej, a w naszym przypadku konkretnej cegiełki czy pustak u partnerów z materiałami budowlanymi. Hurtownie elektryczne, sklepy z farbami, salony łazienek również podpowiedzą jaki zakup dokonać. Razem możemy pomóc odbudować to co zniszczyła sierpniowa nawałnica!
Cytować
+4 #2 Stowarzyszenie WIO 2017-09-07 14:35
https://www.facebook.com/stowarzyszeniewio/ Szczegóły akcji: "Południe pomaga Północy" na tablicy oraz w WYDARZENIU. Zachęcamy do włączenia się do akcji zarówno klientów jak i właścicieli sklepow, hurtowni, składów budowlanych.
Cytować
-2 #3 politykierki wio 2017-09-07 18:32
WIO słyszę i odpada, panny tajna broń Józka wypromowane przy Klinowskim, ale aspiracje wysokie, poglądy jak za króla Ćwieczka ultra prawicowe kukizowo pisowskie
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.