Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie koordynuje akcję pomocy mieszkańcom Pomorza, których
Południe pomaga Północy po nawałnicy. Każdy może się przyłączyć

Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie koordynuje akcję pomocy mieszkańcom Pomorza, których ciężko doświadczyła sierpniowa nawałnica. Każdy może się przyłączyć kupując materiały budowlane, chemiczne, artykuły wyposażenia i inne.

Na obszarze, który dotknęła sierpniowa nawałnica, na odbudowę czeka ponad 4 tysiące domów i budynków gospodarczych.  Członkowie Stowarzyszenia Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie wracając z urlopów nad polskim morzem na własne oczy mogli przekonać się o skali zniszczeń spowodowanych sierpniowym kataklizmem.  Z pomocą przyszło wiele ludzi dobrej woli, jednakże żywność i odzież nie wystarczy, gdy nie ma się dachu nad głową. Zapadła szybka decyzja: pomagają!

"Nasza akcja nie polega na czyszczeniu sobie podwórka, chcemy podarować naszym rodakom z północy Polski pełnowartościowe materiały, które wykorzystają, aby odbudować czy wyremontować zniszczone domy. Nie ma czasu do stracenia. Na nasz apel o pomoc odpowiedziało natychmiast  wiele sklepów, hurtowni czy składów budowlanych. Ich właściciele zgodzili się nieodpłatnie przeznaczyć część sklepu czy magazynu na przechowywanie/składowanie darów dla poszkodowanych, za co im serdecznie dziękujemy. Wszyscy możemy pomóc indywidualnie lub jak przy Szlachetnej paczce zebrać grupę ludzi dobrej woli i razem zakupić np. materiały budowlane, narzędzia, artykuły chemiczne, artykuły wyposażenia i inne. Zakupów dokonujemy u partnerów akcji, towar oznaczamy naklejką pomocy dostępną w kasie i pozostawiamy w wyznaczonym miejscu. Wszystkie przekazane w ten sposób dary trafią do potrzebujących" - informuje nas Ada Karcz-Zielińska, prezes WIO i koordynator akcji.

Każdy kto tylko chce może pomóc. To może być gniazdko, kran, zlew, 10 cegieł, ręcznik, worek cementu, silikon, pościel, gwoździe, farby białe lub kolorowe, plandeki  itd. Organizatorzy mają nadzieję, że pierwszy konwój wyruszy na Pomorze w połowie września, kolejny pod koniec lub początkiem października i zachęcają również inne sklepy, hurtownie, składy budowlane do włączenia się do tej szczytnej akcji.

Lista partnerów akcji (aktualizowana na bieżąco):

PSB MRÓWKA WADOWICE, ul. Wenecja 11 (www.mrowkawadowice.pl)
ETAK HURTOWNIA ELEKTRYCZNA, Wadowice, ul. Fabryczna
KRZYSZTOF DOM I OGRÓD FARBY LAKIERY, Andrychów, ul. Krakowska 83 E
NIWA SKŁAD MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH, Tomice, ul. Wadowicka 38
FH HARMET, Tomice, ul. Wadowiceka 12
HURTOWNIA CHEMICZNA ADIR, Wadowice, Plac Kościuszki 19 A
TGS ŁAZIENKI, Wadowice, ul. Marszałka J. Piłsudzkiego 33, Andrychów, ul. Krakowska 25, Kęty, ul. Krakowska 59
EKOMAX, Klecza Dolna 74 a, (e-ekomax.pl)
FARBY DURA, Wadowice, ul. Putka 9, Al. M.B. Fatimskiej 24
ŚWIAT POŚCIELI „ALLIS” Jaroszowice 241

Koordynatorem akcji jest prezes stowarzyszenia WIO (Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie) Ada Karcz-Zielińska. Osoby/Firmy chętne do współpracy lub potrzebujące bliższe informacje prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel. 600 902 760 lub 883 133 399.


(MG)
(zdjęcie: altotemi/Wikipedia)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 loko 2017-09-05 08:29
dlczego nie przyłacza sie harvestery szyszki
Cytować
+1 #2 Stowarzyszenie WIO 2017-09-08 10:08
Cegiełki, art. elektroniczne, chemia gospodarcza, ręczniki, koce, materiały remontowo-budow lane - Liczymy na Państwa pomoc i ofiarność❤ Do akcji dołączają kolejne sklepy/składy budowlane/hurtownie.
Aktualizacja listy partnerów akcji!!Możesz pomóc poszkodowanym w nawałnicy dokonując zakupu u partnerów akcji "Południe pomaga Północy"
➡PSB MRÓWKA WADOWICE, ul. Wenecja 11 (lib w sklepie internetowym z dopiskiem Południe pomaga Północy -www.mrowkawadowice.pl)
➡ETAK HURTOWNIA ELEKTRYCZNA, Wadowice, ul. Fabryczna
➡KRZYSZTOF DOM I OGRÓD FARBY LAKIERY, Andrychów, ul. Krakowska 83 E
➡NIWA SKŁAD MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH, Tomice, ul. Wadowicka 38
➡FH HARMET, Tomice, ul. Wadowicka 12
➡HURTOWNIA CHEMICZNA ADIR, Wadowice, Plac Kościuszki 19 A
➡TGS ŁAZIENKI, Wadowice, ul. Marszałka J. Piłsudzkiego 33, Andrychów, ul. Krakowska 25, Kęty, ul. Krakowska 59
➡EKOMAX, Klecza Dolna 74 a, (e-ekomax.pl)
➡FARBY DURA, Wadowice, ul. Putka 9, Al. M.B. Fatimskiej 24
➡ŚWIAT POŚCIELI „ALLIS” Jaroszowice 241
➡Stillkar, Wadowice, ul. Nabrzeżna
➡Janso, Wadowice, ul. Nabrzeżna
➡Wapian-skład budowlany, Wadowice, ul. Polna
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.