Wadowice biorą się za wprowadzenie elektronicznego systemy opłat za postój samochodami. Takie rozwią
Wadowice wprowadzają elektroniczny system płacenia za parkingi

Wadowice biorą się za wprowadzenie elektronicznego systemy opłat za postój samochodami. Takie rozwiązanie na pierwszy ogień będzie wprowadzone na Placu Kościuszki.

Na zlecenie gminy Wadowice, specjaliści z Politechniki Krakowskiej oraz Agencja Badawcza PBS Sp. z o. o. z Sopotu przeprowadzili na wiosnę pomiary natężenia ruchu, parkowania oraz badania ankietowe mieszkańców. Według ich badań, nasze miasto dysponuje około 1500 miejscami parkingowymi. W tej chwili parkowanie na wadowickich ulicach jest bezpłatne, oprócz parkingów na Placu Kościuszki, pod wadowickim szpitalem czy na ulicy Wojtyłów. To się jednak ma zmienić.

Gmina Wadowice bierze się za wprowadzenie elektronicznego systemy opłat za postój samochodami na ulicach. Pierwsze takie rozwiązanie ma być wprowadzone najprawdopodobniej na jesień tego roku na Placu Kościuszki (własność gminy), gdzie obecnie opłaty pobierane są przez pracowników zatrudnionych przez magistrat. Miasto ogłosiło przetarg, do którego zgłosiły się cztery podmioty oferujące montaż systemu elektronicznego poboru opłat wraz z oprogramowaniem, serwisem, szkoleniem i gwarancją w cenach od 119 do 142 tysięcy złotych.

Docelowo taki system ma być wprowadzony w innych miejscach miasta, co podobno ma uporządkować "parkingowy chaos" a także, nie da się ukryć, zwiększyć dochodu budżetu gminy.

W jak wam podoba się taki pomysł?

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 BC 2017-08-09 22:55
Specjaliści jacyś "zaufani"?
Cytować
+10 #2 Kuba 2017-08-10 07:05
Niech ogarnę parking przed UM ' na 4 auta w tym jedno dla niepełnosprawny ch. Nie ma po 8 rano jak zaparkować i załatwić sprawy
Cytować
-2 #3 obywatel 2017-08-10 08:11
chcieliscie bolszewika to macie
Cytować
+4 #4 Spitfier 2017-08-10 10:06
Parkomaty,ale nowość,szczyt techniki.
Cytować
+8 #5 knyp 2017-08-10 10:07
już dawno powinny tam być bramki elektroniczne! tylko po co to robić skoro zamierza się ten jakże cenny parking niebawem likwidować???
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.