Niedawno radni zgodzili się na odrolnienie 22 hektarów terenów w Choczni. To daje zielone światło dl
Park Sportu i rozrywki na terenach w Choczni? Zobaczcie wizualizacje

Niedawno radni zgodzili się na odrolnienie 22 hektarów terenów w Choczni. To daje zielone światło dla inwestora. W sieci można znaleźć wizualizację tutejszego... Park Sportu i rozrywki. Zobaczcie!

Jak już informowaliśmy, 19 lipca na sesji Rady Miejska w Wadowicach przegłosowała uchwałę o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego i odrolnienie 22 hektarów pol rolnych, znajdujących się przy drodze krajowej nr 52 w Choczni, tuż przed Wadowicami (obok stacji paliw). Z wnioskiem o taką zamianę zgłosiła się holenderska spółka Barleda Poland sp. z o.o z Krakowa, w której prokurentem jest Polak, Mirosław Chmiel z położonych obok Andrychowa Roczyn. "Za" było 9 z 20 radnych obecnych na sesji, 4 było przeciw, 7 wstrzymało się od głosu.

Mieszkańcy pobliskich terenów protestują w sprawie budowy w tym miejscu marketów. Pojawili się na sali sesyjnej z banerami. Jak zapowiadają, będą oni skarżyć decyzję rady do wojewody, obawiając się o własne firmy a także to, że pieniądze będzie zarabiać firmy zagraniczne zamiast polskich. Tymczasem inwestor jeszcze nie zdecydował co znajdzie się na tych terenach. Na sesji przedstawiciel spółki mówił, że nie jest planowana tutaj budowa galerii handlowej ze sklepami znanych marek, ale nie wykluczono wybudowanie marketu budowlanego.

Co ciekawe, w sieci można znaleźć wizualizację zagospodarowania terenów przy ulicy Tadeusza Kościuszki w Choczni, wykonaną przez firmę Arkus (TUTAJ), właśnie dla spółki Barleda Poland Sp. z o.o. Prezentuje ona... Park Sportu i rozrywki o powierzchni 67 288 m2, liczbą lokali na wynajem w liczbie 54 i parkingiem na 748 miejsc.

Wygląda to tak:

Jak wam się podoba taki pomysł?


(Marcin Guzik)
(wizualizacja: Arkus.pl dla Barleda Poland Sp. z o.o.)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+14 #1 cudownie 2017-08-07 19:22
już to łykam tym bardziej ze to nie Barleda będzie tam stawiać budynki :lol:
Cytować
0 #2 stonka 2017-08-08 10:14
Mydlenie oczu żeby się ludziom przypodobać. Nie wiedzą co będzie a niby wiedzą?
Cytować
0 #3 Andrzej1 2017-08-16 20:38
To ściema i mydlenie oczu !!! To stare projekty z okresu Aquaparku za kandencji poprzedniej burmistrz E.F.
Dla tej firmy projektuje biuro z Oświęcima
a w Studium jest zapis "Obiekty Handlowe o pow. powyżej 2000m z funkcją produkcyjną"
Nie dajcie się nabrać!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.