Play ograniczył zasięg roamingu krajowego. Spora grupa użytkowników z powiatu wadowickiego narzeka z
Play ogranicza roaming krajowy. Co robić, jak żyć?

Play ograniczył zasięg roamingu krajowego. Spora grupa użytkowników z powiatu wadowickiego narzeka z tego powodu na zasięg. O co chodzi i jak sobie radzić?

Spora część naszych czytelników informuje nas o problemach z zasięgiem w sieci Play na terenie Wadowic i okolic a konkretnie z braku możliwości wyboru sieci operatora w roamingu krajowym. Jak się okazuje, pod koniec czerwca operator  przesadnie się nie chwaląc, zmienił trochę zasady gry. Wcześniej oprócz sieci Play (która, nie czarujmy się zbytnio, w Wadowicach i okolicach zbyt bogatą infrastruktury BTS, a co za tym idzie "zasięgiem na full" nie dysponuje) można było wybrać jedną z trzech innych sieci (T-Mobile, Plus lub Orange). Teraz operator ograniczył tą możliwość.

Partnerzy roamingowi oznaczają sieć T-Mobile, sieć Plus oraz sieć Orange. Lista partnerów roamingu krajowego nie jest elementem umowy i może ulec zmianie. W chwili obecnej udostępniamy Tobie możliwość korzystania z sieci co najmniej jednego, wybranego przez nas partnera roamingowego — informuje Play.

Zrobił się problem, bo spora część użytkowników (jak np. ja..) w domu korzystała z sieci Orange (zasięg trzy, cztery kreski, Play - od biedy jedna...), zaś w pracy np. z T-Mobile (analogicznie...). Telefon ustawiony na tryb automatycznego wyboru sam dokonywał wyboru silniejszej sieci. Play ustosunkował się słowami swojego złotoustego rzecznika jak zwykle po swojemu...

Fakty są takie, że nie likwidujemy roamingu i dalej współpracujemy ze wszystkimi partnerami starając się optymalnie wykorzystać udostępnione nam zasoby. Koniec roamingu w Timo? Absolutnie NIE. Nasz umowa obowiązuje jeszcze wiele lat i mamy zamiar z niej non stop korzystać. Chcielibyśmy nawet więcej, ale… do tanga trzeba dwojga. Po niemiecku tango to das tango? — poinformował rzecznik Play Marcin Gruszka, na serię doniesień z całego kraju na kłopoty z wyborem innego operatora, bo sprawa dotyczy nie tylko powiatu wadowickiego.

Sieć do reklamowania problemu podchodzi różnie. Kilku znajomym osobom w kontakcie telefonicznym z Biurem Obsługi Klienta stwierdzono, "że tak już teraz jest" i zaproponowano wybór jednego domyślnego operatora roamingowego na stałe (najczęściej Plusa), spośród trzech dotychczas dostępnych. Mnie podobnie, w dodatku konsultant na moje stwierdzenie, że jeden operator roamingowy nie załatwia sprawy sprawnego działania telefonu na terenie Wadowic i okolic najprawdopodobniej wzruszył ramionami (domyślam się, bo nie widziałem...) i powiedział, że on tylko udziela informacji co zrobić.

Jako, że rok 1998 i Nokię 8110 wspominam bardzo miło, ale w 2017 chciałbym jednak korzystać z telefonu nie wychodząc z budynku, lub szukać zasięgu trzymając telefon jak różdżkę tak jak wtedy, zaprawiony w bojach w pisemnych zgłoszeniach w Play24 (32 w ciągu pięciu lat, większość z nich dotyczy właśnie zasięgu...) postanowiłem zareklamować sprawę w ten sposób, nie oszczędzając się w słowach (pomaga sarkazm vide rzecznik Play Marcin Gruszka...). Po dwóch dniach zadzwonił do mnie przemiły pan technik, bardzo kompetentny w porównaniu z ogrem z BOK, który bez zbędnych pierdzeń, włączył dla mojego numeru wybór wszystkich trzech operatorów krajowych, tak jak było dotychczas (mogę zalogować się do każdej: T-Mobile, Plus lub Orange) oferując w dodatku rekompensatę przy następnej fakturze.

Najwyraźniej "fioletowcy"  "optymalnie wykorzystując udostępnione zasoby" włączają wszystkich operatorów tym najbardziej awanturującym się... Pozwala to może nie na naprawę życia, ale w miarę komfortowe dotrwanie do końca umowy...

Jak straszy Play, skupia się on teraz na szybkim rozwoju własnego zasięgu sieci 4G (najwyraźniej w reklamach, chwalących się jeszcze niedawno zasięgiem czterech sieci, mieli już wszystkich polskich celebrytów więc hajs przekierują teraz w inną stronę...) i za kilka lat roaming krajowy nie będzie potrzebny jego użytkownikom.

Mam nadzieję, że chociaż część naszych czytelników i zarazem użytkowników Play dożyje tych czasów...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+13 #1 christo123 2017-07-04 00:02
Teraz już wiem, czemu mi zasięg znikał... porażka po prostu. Tylko co dalej skoro chyba każdy operator ma coś na sumieniu...
Cytować
+10 #2 User111 2017-07-04 08:02
Ja już dawno z Playa uciekłem, bo drogo i kiepsko z jakością usług. Polecam wszystkich innych tylko nie Play.
Cytować
-2 #3 Tel 2017-07-04 09:14
Cytuję User111:
Ja już dawno z Playa uciekłem, bo drogo i kiepsko z jakością usług. Polecam wszystkich innych tylko nie Play.

Nie ma jak STACJONARNY .....
Cytować
+8 #4 Sagittaris 2017-07-04 10:33
Dziękuję za takie usługi. 3 km od nadajnika i brak zasięgu Play jest T-Mobile i Plus
Trzeba zmienić sieć.
Cytować
+7 #5 ifgm 2017-07-04 11:03
Play jest tylko dobrze rozreklamowany. I na tym koniec zalet.
Cytować
+3 #6 Kurp 2017-07-04 13:55
Co robić? Przenieść się do ORANGE. Zasięg 99% kraju wraz z T-mobile.
Cytować
+4 #7 Plush 2017-07-04 17:43
Przejść do plush
Cytować
-8 #8 Piotr stoklosa 2017-07-04 20:12
Mieszkam w krakowie i pley jest super na wsi to krowy maja dobry zasieg.ha ha
Cytować
+2 #9 Tymek suzuki900r 2017-07-04 22:22
Od 1lipca mozna znowu ustawic
zasieg z
T-mobile .
Cytować
0 #10 Walic play 2017-07-31 09:00
Cytuję Piotr stoklosa:
Mieszkam w krakowie i pley jest super na wsi to krowy maja dobry zasieg.ha ha


Zebys sie kiedys nie zdziwil. Razem z zona zaczelismy tracic zasieg w centrum Warszawy (okolice Stadionu Narodowego). Pojezdzilem troche po okolicy z apka informujaca o stacji bazowej, z ktorymi sie laczymy. W przypadku 3G u mnie i 4G u zony(ktore zazwyczaj przelaczalo sie i tak max na 3G) mielismy zazwyczaj po jednej kresce, czesto brak zasiegu. Doszlo do tego, ze nasze telefony zamiast logowac sie do przekaznikow oddalonych z grubsza o 400 metrow od nas, laczyly sie zwykle z BTSem odleglym od nas o prawie 2 kilometry, a czasem nawet z drugiego brzegu Wisly. Po zgloszeniu pierwszej reklamacji niejaki Marcin Wenta, ktory zadzwonil do zony przyznal sie, ze utracili lokalizacje nadajnika i wedlu jego "ekspertow" nie ma mozliwosci prawidlowego swiadczenia uslugi. Nastepnie zaproponowal zonie rozwiazanie umowy bez ponoszenia konsekwencji. Jakie bylo zdziwienir zony kiedy na drugi dzien przyszlo dp niej pismo informujace o nieuznaniu reklamacji i sugestii skorzystania z roamingu. Na pytanie odnosnie slow Pana Marcina Wenta, ktore padlo w kolejnej reklamacji odpowiedzi nie bylo, za to w kolejnej odpowiedzi madra glowa z dzialu reklamacji odeslala zone do... mapku zasiegu ze strony play. Przy trzeciej reklamacji powolujac sie juz wyraznie na ich regulamn kolejna osoba nawet jej nie rozpatrzyla i zaproponowala oddanie sprawy do sadu. Niestety dla Play mamy kopie wszystkich rozmow. Sprawe oddajemy tez do UOKiK. Ja juz od nich odszedlem do Plusa kilka dni temu po 10 latach bycia ich klientem, a zona pewnie wypowie im umowe przed czasem bo i tak nawet z kara wyjdzie taniej z miesiecznie ponad 2 razy tanszym prepaidem u zielonych niz mordowaniem sie z ich abonamentem bez telefonu do przyszlego roku.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.