W Przytkowicach odbył się II Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Przytkowice 2017. Zaw
Turniej strażacki zdominowali gospodarze z Przytkowic

W Przytkowicach odbył się II Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Przytkowice 2017. Zawody zdominowali gospodarze zajmując wszystkie I miejsca tak w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej.

W niedzielę (23.04)  w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Przytkowicach przeprowadzony został II Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Przytkowice 2017. Turniej ten został przeprowadzony jako rywalizacja indywidualna i drużynowa, a wzięło w nim udział 125 członków i 24 drużyn MDP sklasyfikowanych w następujących kategoriach wiekowych: Kategoria Szkoła Podstawowa, Kategoria Dziewcząt, Kategoria Gimnazjum chłopcy.

Rywalizacja w konkurenci polegała na przeniesieniu gaśnicy, rozłączeniu węży, przeniesieniu węża na podest, połączeniu węży, przebiegnięciu pod poprzeczką, znajomości sprzętu poprzez jego odłożenie zgodnie z rysunkiem oraz zbudowaniu linii gaśniczej z dwóch odcinków węża W-52.

Podczas wykonywania zadania oprócz szybkości była ważna dokładność, za błędy przyznawane były punkty karne. Każdy zawodnik miał prawo do jednego startu, natomiast do biegu finałowego zakwalifikował się 20% zawodników z najlepszym czasem w danej kategorii, 12 zawodników w kategorii szkoła podstawowa, 8 zawodniczek w kategorii dziewczęta oraz 10 zawodników w kategorii gimnazjum chłopcy miało prawo do ponownego startu, z których lepszy wynik był brany pod uwagę do klasyfikacji indywidualnej. Wyniki 4 najlepszych zawodników z drużyny były brane pod uwagę do klasyfikacji drużynowej.

W klasyfikacji indywidualnej członków MDP w kategorii Szkoła Podstawowa najlepszy okazał się Krystian Paluch drugie miejsce zajął Michał Rudecki trzecie miejsce zajął Mikołaj Kowalski wszyscy z OSP Przytkowice. W klasyfikacji drużynowej w grupie Szkoła Podstawowa wygrała drużyna OSP Przytkowice drugie miejsce OSP Jordanów, trzecie miejsce OSP Dzianisz Górny.

W klasyfikacji indywidualnej Dziewcząt najlepsza okazała się Ogiegło Weronika z OSP Przytkowice. Drugie miejsce zajęła Słonina Kinga z OSP Przytkowice, a trzecie Koczur Marcelina również z OSP Przytkowice. W klasyfikacji drużynowej w kategorii Dziewczęta wygrała drużyna OSP Przytkowice przed OSP Pałecznica oraz OSP Stanisław Dolny.

W klasyfikacji indywidualnej członków MDP w kategorii Gimnazjum chłopcy najlepszy okazał się Szymon Guguła OSP Przytkowice, drugie miejsce zajął Kordaczka Dominik OSP Dzianisz Górny, trzecie miejsce zajął Gruszka Mateusz OSP Dzianisz Górny. W klasyfikacji drużynowej w kategorii Gimnazjum chłopcy wygrała drużyna OSP Przytkowice I , drugie miejsce zajęła OSP Dzianisz Górny , trzecie miejsce OSP Przytkowice II.

Każdy uczestnik turnieju dostał na pamiątkę udziału w zawodach koszulkę. Drużyny oraz zawodnicy, którzy zajęli I, II i III miejsca otrzymali puchary, dyplomy, pamiątkowe medale, oraz nagrody rzeczowe.

Organizatorem zawodów była Ochotnicza Straż Pożarna w Przytkowicach. Współorganizatorami  Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach oraz Zarząd Oddziału Miejsko Gminnego ZOSP RP w Kalwarii Zebrzydowskiej.