- Opublikowano: 15 kwietnia 2017, 09:30
- Komentarze: 0
Ponad 300 uczniów oraz uczennic z podstawówek, gimnazjów oraz szkół średnich z naszego powiatu wystartowało w wiosennych biegach przełajowych, zorganizowanych przez powiat wadowicki.
Przy deszczowej pogodzie i niskiej temperaturze to bardzo dobra frekwencja" – podkreśla koordynator ds. sportu szkolnego w Powiecie Wadowickim, Jan Szewczyk.
W drużynowej licealiadzie kobiet najlepsze były licealistki z wadowickiego „Gimpla”, z kolei w rywalizacji mężczyzn wygrali uczniowie kalwaryjskiego ZSiPO. Obie szkoły wywalczyły awans do etapu wojewódzkiego.
Z kolei w biegach indywidualnych tytuły mistrzów powiatu wadowickiego wywalczyli: Karolina Kierczak z andrychowskiego LO oraz Karol Popielarz z ZSiPO.
Po emocjonującej licealiadzie na starcie stanęli gimnazjaliści, a następnie uczniowie szkół podstawowych. W każdej kategorii wiekowej do etapu wojewódzkiego awansowało trzech najlepszych zawodników – w zawodach indywidualnych, a w sztafetach tylko jedna najlepsza szkoła.
Najlepsze zespoły oraz zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy ufundowane przez Zarząd Powiatu w Wadowicach.
Licealiada dziewcząt – sztafeta:
1. I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach - awans do etapu wojewódzkiego
2. Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie
3. Zespół Szkół i Placowek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej
4. Zespół Szkół Nr 1 w Andrychowie
5. Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej
6. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy
Licealiada dziewcząt – biegi indywidualne:
1. Karolina Kierczak - Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie - awans
2. Gabryiela Trytko - Zespół Szkół Nr 1 w Andrychowie - awans
3. Joanna Hankus - I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
Licealiada chłopców – sztafeta:
1. Zespół Szkół i Placowek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej - awans
2. Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie
3. Zespół Szkół Nr 2 w Wadowicach
4. Zespół Szkół Nr 1 w Andrychowie
5. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy
6. Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej
7. I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
Licealiada dziewcząt – biegi indywidualne:
1. Karol Popielarz - Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej - awans
2. Bartosz Mirocha - Zespół Szkół i Placowek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej - awans
3. Oskar Jurek - Zespół Szkół i Placowek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej - awans
Gimnazjada dziewcząt – sztafeta:
1. Gimnazjum w Zakrzowie - awans
2. Gimnazjum w Tomicach
3. Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie
4. Gimnazjum Nr 1 w Wadowicach
5. Gimnazjum Nr 3 w Wadowicach
6. Gimnazjum w Barwałdzie Górnym
7. Gimnazjum Nr 3 w Przytkowicach
8. Gimnazjum w Mucharzu
Gimnazjada dziewcząt – biegi indywidualne:
1. Patrycja Porzuczek - Gimnazjum Nr 3 w Wadowicach - awans
2. Dominika Kudłacik - Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie – awans
3. Zuzanna Pałosz - Gimnazjum Nr 3 w Wadowicach – awans
Gimnazjada chłopców – sztafeta:
1. Gimnazjum w Tomicach - awans
2. Gimnazjum Nr 3 w Przytkowicach
3. Gimnazjum w Zakrzowie
4. Gimnazjum Nr 2 w Andrychowie
5. Gimnazjum Nr 2 w Wadowicach
6. Gimnazjum w Mucharzu
7. Gimnazjum w Roczynach
Gimnazjada dziewcząt – biegi indywidualne:
1. Dawid Zapalski - Gimnazjum w Zakrzowie – awans
2. Tomasz Ficek - Gimnazjum Nr 2 w Wadowicach – awans
3. Kacper Wiktor - Gimnazjum w Tomicach – awans
Igrzyska młodzieży szkolnej dziewcząt – sztafeta:
1. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
2. Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie
3. Szkoła Podstawowa w Inwałdzie
4. Szkoła Podstawowa w Stroniu
5. Szkoła Podstawowa w Stryszowie
Igrzyska młodzieży szkolnej dziewcząt – biegi indywidualne (rocznik 2006-2007):
1. Agnieszka Kręcioch - Szkoła Podstawowa w Inwałdzie
2. Małgorzata Łożińska - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
3. Magda Żabińska - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie
Igrzyska młodzieży szkolnej dziewcząt – biegi indywidualne (rocznik 2004-2005):
1. Julia Wicher - Szkoła Podstawowa w Stroniu
2. Emilia Pytlowska - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
3. Martyna Matlak - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie
Igrzyska młodzieży szkolnej chłopców – sztafeta:
1. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej
2. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
3. Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie
4. Szkoła Podstawowa w Stroniu
5. Szkoła Podstawowa w Stryszowie
Igrzyska młodzieży szkolnej chłopców – biegi indywidualne (rocznik 2006-2007):
1. Filip Sobita -. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Andrychowie - awans
2. Oskar Jarco - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej - awans
3. Norbert Klimczyński- Szkoła Podstawowa Nr 2 w Andrychowie - awans
Igrzyska młodzieży szkolnej chłopców – biegi indywidualne (rocznik 2004-2005):
1. Oliwier Oczkowski - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej - awans
2. Mateusz Stuglik - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie - awans
3. Karol Grabeusz - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Choczni - awans
(AS)
(zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Wadowicach)