Mieszkający w Wadowicach Tomasz Klisz, specjalizujący się w biegach górskich oraz biegach po schodach
Tomasz Klisz nie przynosi nam wstydu w bieganiu

Mieszkający w Wadowicach Tomasz Klisz, specjalizujący się w biegach górskich oraz biegach po schodach zajął trzecie miejsce w biegu Transgrancanaria na 32 kilometry, który w miniony weekend odbył się na hiszpańskiej Gran Canarii.

W miniony weekend na hiszpańskiej Gran Canarii zostały rozegrane zawody Transgrancanaria w biegach ultra. Zawodnicy mieli do wyboru pięć dystansów: Promo 17 km z przewyższeniem 470m, Starter 32 km z przewyższeniem 818m, Maraton 44 km z przewyższeniem 1365 m,  Advanced 83 km z przewyższeniem 4700 m oraz najdłuższy 125km z przewyższeniem 8500 m zaliczany World Touru.

W biegu na 32 km wystartował Tomasz Klisz, biegacz górski mieszkający od jakiegoś czasu w Wadowicach i związany ze środowiskiem biegaczy w naszym mieście. Z powodzeniem ukończył bieg na trzecim miejscu. Jak mówi, był to jeden z trudniejszych biegów w karierze.

Trasa biegu była bardzo techniczna a w szczególności zbiegi, które co prawda trawersowały ale mimo to nachylenie terenu było dość spore. Luźne kawałki skał wulkanicznych dodatkowo utrudniały zbieganie, trzeba było być bardzo czujnym i myśleć klika kroków do przodu żeby nie upaść co skutkowałoby poważną kontuzją. Dodatkowo wysoka temperatura ok 26 stopni dawała się we znaki zawodnikom i trzeba było cały czas uzupełniać płyny żeby nie odwodnić organizmu - mówi nam Tomasz Klisz.

Sam koniec trasy, mimo, że już po płaskim w stronę oceanu, nie był łatwy. Zawodnicy mieli do pokonania odcinek około 5 km po dnie wysuszonej rzeki, gdzie równie trudno było stawiać kroki a co dopiero biegać. Organizator "zadbał" o jeszcze jeden szczegół: mianowicie na około 1,5 km do mety odcinek 0,5 km pokonywało się po plaży w wysuszonym piasku. Tomek znany z twardego charakteru, mimo dużych trudności, bieg ukończył.

Pochodzący z Bielska-Białej Tomasz Klisz specjalizuje się w biegach górskich oraz biegach po schodach. Co ciekawe, pierwsze kroki w bieganiu stawiał na Biegu Powsinogi w Wadowicach. W 2008 roku zdobył tytuł Mistrza Polski w biegu po schodach w Katowicach w budynku Altus. Były to pierwsze oficjalne Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Tomasz Klisz zdobył również II miejsce w III Biegu Śladami bł. Jana Pawła II w 2013 roku.