15 działek należących do Skarbu Państwa o łącznej wielkości ok. 4 hektarów wskazał starosta wado
Powiat wyznaczył 15 działek do rzadowego programu "Mieszkanie plus"

15 działek należących do Skarbu Państwa o łącznej wielkości ok. 4 hektarów wskazał starosta wadowicki Bartosz Kaliński jako te, które w przyszłości mogą zostać wykorzystane w rządowym programie "Mieszkanie plus". Gdzie się one znajdują?

Na prośbę starosty założenia projektu samorządowcom z naszego regionu przedstawili reprezentanci Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego (MUW) w Krakowie podczas ostatniego konwentu (31.05), który odbył się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Zgodnie z programem powstaną m.in. tanie mieszkania na wynajem z możliwością nabycia do nich prawa własności.

W projekcie preferowane będą rodziny wielodzietne i te o niskich dochodach, ale prawo ubiegania się o najem mają mieć wszyscy obywatele. Inwestycje mieszkaniowe będą realizowane na gruntach pozyskanych z trzech źródeł: jednostek samorządu terytorialnego, Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem oraz inwestorów prywatnych. Grunty wskazane przez starostwo znajdują się na terenie gmin: Brzeźnica, Stryszów, Lanckorona, Spytkowice Andrychów.

W pilotażu rządowego programu, realizowanym jeszcze w 2017 roku, nie będą wykorzystane. Ale oczywiście nie wyklucza to możliwości skorzystania z nich w momencie, kiedy program wejdzie w kolejną, zasadnicza fazę, realizowaną po przyjęciu przez parlament ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym — mówił podczas konwentu Mirosław Walas, kierownik Oddziału Nieruchomości Skarbu Państwa w MUW.

Jak twierdzi starosta, problem braku mieszkań dotyka szczególnie młodych ludzi i mniej zamożne rodziny i z programem "Mieszkanie plus" wiąże więc duże nadzieje. Powiat jest gotowy do pomocy na każdym jego etapie.

(AS)
(zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-5 #1 Pamietliwy 2017-06-13 20:33
Do Radnego z Jaroszowic i Burmistrza.
Za wladzy Pani Filipiakowej miala powstac droga walem dla pieszych i rowerow pokryta aswaltem !!!
Zrobiono pokryto kamieniem i pytam kiedy zostanie pokryta aswaltem - jak maja matki z malymi dziecmi jezdzic wozkiem, jak rowerzysci i piesi,
KOMU TO ZROBIONO???
Co na to SOLTYS Jaroszowic ???
Cytować
0 #2 Mariolka@ 2017-06-19 11:43
To ma być droga dla rowerów , a nie dla matek z wózkami , tego jeszcze trzeba żeby ktoś przywalił w jakąś matkę z wózkiem panie Pamiętliwy.
Cytować
+2 #3 Ole.ole 2017-06-21 18:57
Cytuję Mariolka@:
To ma być droga dla rowerów , a nie dla matek z wózkami , tego jeszcze trzeba żeby ktoś przywalił w jakąś matkę z wózkiem panie Pamiętliwy.

Lepiej niech przywali samochodem - mniej cierpienia ??? :D :lol:
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.