Radni Rady Miejskiej w Wadowicach praktycznie jednogłośnie zadecydowali o tym, aby w sprawie sprzedaży
Radni przełożyli głosowanie w sprawie sprzedaży EKO

Radni Rady Miejskiej w Wadowicach praktycznie jednogłośnie zadecydowali o tym, aby w sprawie sprzedaży udziałów gminy Wadowice w Przedsiębiorstwie Komunalnym Eko Sp. z o.o. zagłosować dopiero na jednej z najbliższych sesji.

W środę (14.09) na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Wadowicach radni mieli zadecydować o sprzedaży udziałów gminy Wadowice  w Przedsiębiorstwie Komunalnym Eko Sp. z o.o. Z taką propozycją wystąpił niedawno burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski, który wystąpił do radnych z projektem uchwały wystąpienia gminy Wadowice ze spółki  i sprzedaż 49% udziałów gminy o łącznej wartości 5 mln 790 tys. złotych. Przypomnijmy, że resztę, 51% udziałów, posiada spółka Empol z Tylmanowej, która zainteresowana jest wykupieniem udziałów gminy Wadowice.

Grupa radnych wystąpiła jednak z projektem, aby pod obrady dodać punkt, aby o sprzedaży udziałów zadecydować dopiero podczas jednej z najbliższych sesji. Propozycję poparł również burmistrz Klinowski. Radni praktycznie jednogłośnie zagłosowali za tą decyzją.

Co ciekawe, w piątek (9.09) podczas obrad połączonych komisji inicjatyw społecznych, gospodarczej i rolnictwa, głosowano nad opinią uchwały burmistrza w sprawie EKO. Większość radnych albo wstrzymała się od głosu albo była przeciwna temu pomysłowi. Jedyną osobą popierającą sprzedaż była radna Aneta Wysogląd (Inicjatywa Wolne Wadowice, komitet popierający burmistrza Klinowskiego).

Przypomnijmy, że w marcu  zwołano posiedzenie komisji inicjatyw gospodarczych i rewizyjnej, aby zająć się wnioskiem spółki Empol o dokapitalizowanie przez gminę  wysypiska odpadów w Choczni kwotą 4 milionów złotych. Drugie 4 miliony dołożyłaby spółka. Jak czytamy w projekcie uchwały, gmina Wadowice, z uwagi na ograniczone zasoby, nie planuje inwestycji w rozwój przedsiębiorstwa a którego "rozwojem żywotnie zainteresowany jest wspólnik" stąd według burmistrza zasadne wydaje się zbycie posiadanych udziałów i wykorzystanie kapitału na bieżące cele inwestycyjne gminy.

Zobacz: Co dalej z wysypiskiem w Choczni?

Gmina już jest jedynie udziałowcem mniejszościowym, spółkę sprzedała w ręce prywatne Ewa Filipiak. Mniejszościowy udział nie przynosi gminie zysków. Jednocześnie spółka potrzebuje inwestycji. Sprzedaż udziałów pozwoli nam racjonalnie wykorzystać majątek mieszkańców na gminne inwestycje , a właścicielowi spółki pozyskać potrzebne wysypisku finansowanie. Inaczej składowisko zostanie zamknięte — komentował nam niedawno sprawę sprzedaży burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

Sprawa sprzedaży udziałów gminy Wadowice poruszyła mieszkańców miasta i okolic. Prawdziwą burzę wywołała we wtorek (14.09) informacja, wrzucona na Facebooka przez wadowickich blogerów o wieczornym spotkaniu w Urzędzie Miejskim burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego z przedstawicielami spółki Empol i najprawdopodobniej kilku radnymi popierającymi burmistrza. Nie wiadomo o czym rozmawiano, bo blogerów wyproszono a spotkanie odbyło się za zamkniętymi drzwiami, ale rozmowy są powodem różnych domysłów i pijarowo chyba nie służą włodarzowi miasta...

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+14 #1 dylemat 2016-09-14 17:02
Jeszcze tylko 15 komisji w tej sprawie i się zdecydują :lol: :D :lol:
Cytować
+16 #2 udziałowiec 2016-09-14 17:23
tak głupiej wypowiedzi burmistrza już dawno nie było: "Gmina już jest jedynie udziałowcem mniejszościowym , spółkę sprzedała w ręce prywatne Ewa Filipiak. Mniejszościowy udział nie przynosi gminie zysków. Jednocześnie spółka potrzebuje inwestycji. Sprzedaż udziałów pozwoli nam racjonalnie wykorzystać majątek mieszkańców na gminne inwestycje , a właścicielowi spółki pozyskać potrzebne wysypisku finansowanie. Inaczej składowisko zostanie
Cytować
+15 #3 endriu 2016-09-14 18:04
Ustawa o strazach miejskich mowi ze straznik moze podjac czynnosci tylko w MUNDURZE.
Cytować
+16 #4 fan wadzy 2016-09-14 19:17
" Sprzedaż udziałów pozwoli nam racjonalnie wykorzystać majątek mieszkańców na gminne inwestycje , a właścicielowi spółki pozyskać potrzebne wysypisku finansowanie." proponuję nobla z ekonomii. Tak rewolucyjnych teorii jeszcze żaden dureń nie wymyślił
Cytować
+1 #5 Sprostujcie kłamstwo 2016-09-14 20:07
Poprzednia burmistrz nie sprzedała żadnego udzialu. Jej wielkim sukcesem było znalezienie inwestora strategicznego, który zaiwestował swoje piniądze w budowę RIPOK.
Dzięki temu birmistrz Filipiakuratowa ła majątek gminy i jeszcze go powiększyła, ponieważ nowa spółka z RIPOK JEST WIELOKROTNIE WIĘCEJ WARTA NIŻ DAWNE EKO.
Cytować
+8 #6 Delikatny 2016-09-14 21:19
Coś tu śmierdzi. Koper też nocny konsultant? On chce ratować gminę żądając ponad 3,5 miliona odszkodowania? Spłaci swoje długi 2,5 i zostanie na waciki.
Cytować
+4 #7 porstuję kłamstwo 2016-09-15 06:28
Cytuję Sprostujcie kłamstwo:
Poprzednia burmistrz nie sprzedała żadnego udzialu. Jej wielkim sukcesem było znalezienie inwestora strategicznego, który zaiwestował swoje piniądze w budowę RIPOK.
Dzięki temu birmistrz Filipiakuratowała majątek gminy i jeszcze go powiększyła, ponieważ nowa spółka z RIPOK JEST WIELOKROTNIE WIĘCEJ WARTA NIŻ DAWNE EKO.

oczywiście, że trzeba sprostować: poprzednia burmistrz wprowadziła do spółki EKO konia trojańskiego pn EMPOL, rezygnując jednocześnie z promesy dotacji unijnej dla EKO w wysokości 17,5mln zł na budowę RIPOK. Tak więć nie wydaje się, że było to robione z troską o majątek gminy, a jednocześnie zgotowała nam dzisiejszy pasztet z doktorem iluzji prawnych
Cytować
+7 #8 fan wadzy 2016-09-15 07:04
Cytuję Larry Fox:
Czy próbował pozyskać kredyty z banków bez sukcesu? Pilnie potrzebują pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub utworzenie własnej firmy? Uzyskać pożyczkę od jednego z wiodących brytyjskich firm pożyczkowych. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt poprzez e-mail:

zgłoście się do EMPOL-u, bo dla nich wydatek 5mln zł jest metodą na pozyskanie środków na rozbudowę wysypiska, a biedaki innego kredytu nie potrafią załatwić. Swoją drogą, wspaniałego wspólnika ma gmina, z tak za..jebistą zdolnością kredytową
Cytować
-4 #9 Sprostujcie kłamstwo 2016-09-15 07:33
Cytuję porstuję kłamstwo:
Cytuję Sprostujcie kłamstwo:
Poprzednia burmistrz nie sprzedała żadnego udzialu. Jej wielkim sukcesem było znalezienie inwestora strategicznego, który zaiwestował swoje piniądze w budowę RIPOK.
Dzięki temu birmistrz Filipiakuratowała majątek gminy i jeszcze go powiększyła, ponieważ nowa spółka z RIPOK JEST WIELOKROTNIE WIĘCEJ WARTA NIŻ DAWNE EKO.

oczywiście, że trzeba sprostować: poprzednia burmistrz wprowadziła do spółki EKO konia trojańskiego pn EMPOL, rezygnując jednocześnie z promesy dotacji unijnej dla EKO w wysokości 17,5mln zł na budowę RIPOK. Tak więć nie wydaje się, że było to robione z troską o majątek gminy, a jednocześnie zgotowała nam dzisiejszy pasztet z doktorem iluzji prawnych

Baranku czy zastanowiłeś się choć raz po co gminie 17,5 mln zł KREDYTU, bo przecież nie dotacji, skoro Empol wybudował RIPOK za 6 mln zł.

Nie to już cię nie obchodzi.
A czy wieszjakie jest ryzyko finansowe budowy RIPOK?

TAK WIĘ ZAPAMIĘTAJ ŻE NIE SPRZEDAŁA ANI JEDNEGO PROCENTA.
WRĘCZ PRZECIWNIE POWIĘKSZYŁA MAJĄTEK GMINY Z 5 mln zł na 20 mln zł OBECNIE
Cytować
+4 #10 olo 2016-09-15 09:29
NIE SPRZEDAWAĆ!!!!!
ZROBIĆ REFERENDUM GMINNE NA TEMAT SPRZEDAŻ!!!
Cytować
+7 #11 spitfier 2016-09-15 10:33
Koniecznie Urząd Kontroli Skarbowej powinien skontrolować papiery firmy Empol i sprawdzić skąd w firmie ,która powinna być "kopalnią złota" tak słaby wynik finansowy.
Cytować
0 #12 rude precz 2016-09-15 12:31
Dlaczego przewodniczący Malik nie zarządzi wyprowadzenia rudej z sali?? albo siedzi na dupie jak reszta albo wylot do piaskownicy bawić się w zamki!
Cytować
+2 #13 Czarnuch 2016-09-15 20:47
Gdyby nie ruda, to mielibyśmy pozamiatane i to nie tylko z wysypiskiem. Tak więc kolaborancie ,,rude precz" zważaj na swój bełkot, a Pani Eli Łaski Wadowiczanie powinni być wdzięczni.
Cytować
+1 #14 czas pokaże 2016-09-15 21:10
Wazeliniarze!!! Przyjdzie taki czas, kiedy wy "Tej Rudej jak ją nazwaliście" podziękujecie!! !
Cytować
+5 #15 @rude przecz 2016-09-16 07:28
Cytuję rude precz:
Dlaczego przewodniczący Malik nie zarządzi wyprowadzenia rudej z sali?? albo siedzi na dupie jak reszta albo wylot do piaskownicy bawić się w zamki!

ma ważniejsze sprawy na głowie. Musi doszkolić czytanie, bo jak mu coś dają do przeczytania, to na razie ma spory kłopot.
Cytować
0 #16 John Lisa 2017-04-30 13:20
Witam, jestem Pan John Lisa, prywatny pożyczkodawca, który daje pożyczkę z bardzo niską stopą procentową 2%. Dajemy wszelkiego rodzaju pożyczki takie jak pożyczka edukacyjna, pożyczka firmowa, kredyt domowy, pożyczka rolna, pożyczka indywidualna, pożyczka samochodowa i inne dobre powody. Nasz program pożyczkowy jest bardzo bezpośredni i elastyczny, tak jak Twoja satysfakcja i sukces finansowy to nasz cel. JEŚLI ZAINTERESOWANY, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej:
Cytować