Rada Kobiet gminy Wadowice opublikowała oświadczenie, związane z organizowanym przez nie Dniem Dziewcz
Rada Kobiet oburzona atakiem z okazji Dnia Dziewczynek

Rada Kobiet gminy Wadowice opublikowała oświadczenie, związane z organizowanym przez nie Dniem Dziewczynek, falą hejtu i wykorzystywaniem, według nich, wydarzenia do bieżącej walki politycznej.

11 października  z inicjatywy członkiń  Rady Kobiet w Gminie Wadowice po raz pierwszy w naszym mieście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziewczynek (ang. International Day of the Girl).  Organizatorki miały odwiedzić 5 placówek oświatowych w gminie Wadowice i przeczytać historie niezwykłych kobiet z bestsellerowej książki autorstwa Eleny Favilli i Francesci Cavallo pod tytułem „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 100 historii niezwykłych kobiet”. Z kronikarskiego obowiązku  o tym wydarzeniu napisaliśmy również my.

Zdarzenie z pozoru niewinne, większość z mieszkańców pewnie nie dopatrzyła się w nim jakiś ukrytych przesłań. Okazuje się jednak, ze niektórzy chyba zbytni są przeczuleni na punkcie lewicy, feministek czy cyklistów. Redaktor jednego z lokalnych portali dopatrzył się w obchodach Dnia Dziewczynek... feministycznej rewolucji a pod artykułem wylała się fala hejtu.  Podobnie poseł Józef Brynkus (Kukiz'15), który z kolei dopatrzył się w kobiecym święcie "budzenia demonów lewactwa" wylewnie na ten temat rozpisując się na swoim poselskim blogu.

Jakby tego było mało, po artykułach Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak opublikowała stanowisko skierowane do pedagogów w gminie Wadowice i władz miasta, zwracając w nim uwagę, że wpuszczenie do szkół... organizacji feministycznych, które w zakamuflowany sposób chcą szerzyć swoją ideologię grozi złamaniem zasady apolityczności szkoły.

Po kilku dniach Rada Kobiet postanowiła dać głos w tej sprawie, uważając, że została wykorzystana do bieżącej walki politycznej. Pojawiły się też głosy, że trzeba być mocno przeczulonym, aby w niewinnym czytaniu książek o dzielnych kobietach, dopatrywać się zakamuflowanej indoktrynacji.

Działalność Rady Kobiet ma charakter społeczny. Rada Kobiet nie jest ruchem feministycznym, politycznym czy ideowym. Członkinie Rady Kobiet to kobiety o różnym światopoglądzie, wywodzące się z różnych środowisk, które łączą wspólne wartości. Kobiety oddane lokalnej społeczności, aktywnie uczestniczące w życiu szkół, kół gospodyń wiejskich czy działalności wpierającej osoby niepełnosprawne. Kobiety cieszące się dobrą opinią, na którą pracują lub pracowały wiele lat. Dlatego z nieskrywanym żalem obserwujemy jak media znieważają nasze dobre imię, zarzucając nam działania, które nigdy nie były naszą intencją. Z ogromnym zdumieniem obserwowałyśmy jak stałyśmy się mimowolnymi aktorkami medialnego spektaklu. Spektaklu, na który nigdy nie wyraziłyśmy zgody. W sposób jednoznaczny sprzeciwiamy się mowie nienawiści jakiej wobec Nas użyto — napisała w swoim oświadczeniu Rada Kobiet w gminie Wadowice

Jak stwierdziły kobiety, ich zamiarem było zwyczajne świętowanie międzynarodowego Dnia Dziewczynek, ustanowionego przez Organizację Narodów Zjednoczonych, obchodzonego według statystyk portalu społecznościowego Facebook przez 33 milionów użytkowników w 251 krajach.

Dzień ten nigdzie indziej na świecie nie wzbudził tylu niepotrzebnych emocji jak Wadowicach. Za ustanowieniem tego dnia nie stoją żadne wartości godzące w dobro dziecka czy rodziny. Żadna z członkiń Wadowickiej Rady Kobiet nigdy nie podjęłaby jakichkolwiek działań, godzących w dobro dzieci, kobiet ani mężczyzn. Wartościami, które nas połączyły jest wzajemny szacunek, wola bezinteresownej pomocy i działanie na rzecz lokalnej społeczności. Rada Kobiet powstała po to by łączyć, a nie dzielić. Celem naszego działania jest wspieranie Kobiet. Wspierając Kobiety, wspieramy również Was Panowie, bo przecież wszyscy razem, możemy znacznie więcej — dodają członkinie Rady Kobiet w gminie Wadowice.

A wy jak uważacie? Sztucznie nakręcona afera czy "obrońcy prawdziwych wartości" mają rację?

(Marcin Guzik)
(zdjęcie: Rada Kobiet gminy Wadowice)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 bezprzebaczenia 2017-10-17 21:23
Paniom z Szanownej Rady proponuję na początek zająć się doskonaleniem techniki ubijania kotletów na niedzielny obiad a nie próbować błyszczeć z projektami w klimacie poprawności politycznej.
Cytować
+5 #2 zprzebaczeniem 2017-10-17 21:40
Cytuję bezprzebaczenia:
Paniom z Szanownej Rady proponuję na początek zająć się doskonaleniem techniki ubijania kotletów na niedzielny obiad a nie próbować błyszczeć z projektami w klimacie poprawności politycznej.


A ty udoskonal wykładanie towaru w biedrze.
Cytować
0 #3 Do Pań pytanie 2017-10-17 21:58
Drogie Panie, piszecie "Wspierając Kobiety, wspieramy również Was Panowie". Na ile jest to prawdą? Bo pustosłowie ostatnio w modzie a i papier też wszystko przyjmie. No chyba, że o pana chodzi, z którym z taką gracją pozujecie do zdjęcia. Jeżeli tak, to nie dziwi mnie ani stanowisko portalu wadowice24.pl ani posła Brynkusa, chociaż wcale nie darzę go zaufaniem. Inna sprawą jest, że zamiast szwędać się po szkołach trzeba było dziewczynki zaprosić na przyjcie do WCK, poczęstować cukierkami a podczas ich degustacji czytać książeczki i inne bajeczki. Bo inicjatywę pani Barbary Nowak popieram w całości. Szkoła nie jest od wpajania dziewczętom myśli wybranych przez kilka zwolenniczek burmistrza tylko od realizowania programów nauczania. Dlatego to święte oburzenie uważam za jeszcze głupsze od podjętej wcale nie mniej głupiej (mam na myśli szkoły) inicjatywy.
Cytować
+1 #4 BenHur 2017-10-17 21:59
Cytuję bezprzebaczenia:
Paniom z Szanownej Rady proponuję na początek zająć się doskonaleniem techniki ubijania kotletów na niedzielny obiad a nie próbować błyszczeć z projektami w klimacie poprawności politycznej.


Ten komentarz jest właśnie dowodem na to, że działania pań z rady są jak najbardziej potrzebne.
Cytować
-6 #5 Amnezja? 2017-10-17 22:04
A szanowny Pan wonline już zapomniał jak powtórzył słowo feministki w tytule na ten sam temat? Przecież tutaj artykuł też o tym był. Aaaa to pewnie nie czytaly tutaj czy ich działanie jest teraz upoliryxznione? ! Nie dziwota przecież to organ burmistrza naszego.
Cytować
-2 #6 Tu-154 2017-10-17 22:37
Szanowne Panie!
Dopóki występowałyście jako spontanicznie protestujące kobiety, miałyście moje poparcie.Ale od momentu, gdy stałyście się narzędziem w ręku Klinowskiego na sympatie nie liczcie. Chowanie się za innych to jego stara taktyka .Ten Don Juan impotent ma szczególne sukcesy w manipulowaniu naiwnymi kobietami.
Cytować
+19 #7 Gość 2017-10-17 22:46
Niema czegoś takiego jak dzień dziewczynek !

Jest dzień kobiet ! - wszystkich !!!

Wszystko inne to wymysły chorego zachodu.

Duże brawa dla Pani kurator za szybką reakcję i blokadę tej propagandy.
Cytować
-5 #8 ola 2017-10-17 23:46
Cytuję bezprzebaczenia:
Paniom z Szanownej Rady proponuję na początek zająć się doskonaleniem techniki ubijania kotletów na niedzielny obiad a nie próbować błyszczeć z projektami w klimacie poprawności politycznej.

Brawo.
Moze zalozcie Rade Lizbijek, RADE Gey,Rade Alkocholikow, Rade Bezdomnych itp,itd.......
Cytować
-1 #9 wujek dobra rada 2017-10-17 23:59
bezdech
gołębice fruwające bez mózgu nie wzięły się znikąd
po prostu bezdech
komentarz dla obu stron "sporu"
Wadowice to miasto, w którym nie istnieje empatia, a rozum wyjechał kilka lat temu na wakacje.
Będziecie mieć starostę-burmis trza, jak z bajki. Kaliński przyjdzie i Was urządzi. Panie pierwsze odejdą w niebyt.
żegnam
Cytować
+11 #10 wujek dobra rada 2017-10-18 00:01
żeby była jasność
zanim Kaliński zostanie burmistrzem, obskoczy jeszcze ze trzy dachy :lol:
Cytować
+21 #11 Rafi 2017-10-18 06:41
Moja córka jest pierwszoklasistką
i dla niej wzorem jest jej wlasna
matka a nie smieszna rada bab.
Cytować
+8 #12 szkiełko i oko 2017-10-18 08:08
Kto na to d a j e ?
Od kształtowania charakteru i edukacji są : po pierwsze - rodzice a po drugie szkoła i kościół.
"Niewinna" działalność zacząć się miała właśnie w taki wymyślny sposób.Ale "od rzemyczka..." powiadają i słusznie zareagowali mieszkańcy Wadowic.
A reżyserowi tej hucpy nieco się omsknęło ...może coś z tego zrozumie wreszcie ?
Cytować
+14 #13 Obywatel Wadowic 2017-10-18 09:37
Zwykłe feministki i nic ponadto. Brak słów dla takich kobiet.
Cytować
-5 #14 kodowiec nowoczesny 2017-10-18 10:37
bucha che brodziaty lewak na czele walki,a wez sie zaprace leniu i pasorzycie
Cytować
-5 #15 kodowiec nowoczesny 2017-10-18 10:41
ale oszusto nie przyjmuja moich plusow czy minusow ,zgnie lewackie durnie
Cytować
-1 #16 MAKS 2017-10-18 11:02
Aniołki burmistrza.Ach gdyby głupota umiała latać byłyby jako te gołębice!
Cytować
-3 #17 gosc 2017-10-18 11:11
to kpiny Członkin "z ramienia" Rady Kobiet, to sa po prostu kpiny feministek pod klinowskim (doslownie i w przenosni) z meszkancow Wadowic
Cytować
-9 #18 m 2017-10-18 11:21
współczuje mieszkankom wadowic...
ciemnogród...
kobiety nie dajcie sie zaszczuc
mądrzy i swiadomi mezczyzni popieraja idee edukacji dzieci, bez wzgledu na plec, i wspieraja swoje zony i partnerki w takich dzialaniach
i takich mezczyzn wam zycze
Cytować
+3 #19 Ban 2017-10-18 11:25
Cytuję Gość:
Niema czegoś takiego jak dzień dziewczynek !

Jest dzień kobiet ! - wszystkich !!!

Wszystko inne to wymysły chorego zachodu.

Duże brawa dla Pani kurator za szybką reakcję i blokadę tej propagandy.



Jest, święto ustanowione przez ONZ!!
Cytować
+8 #20 Stojak 2017-10-18 11:27
Cytuję szkiełko i oko:
Kto na to d a j e ?
Od kształtowania charakteru i edukacji są : po pierwsze - rodzice a po drugie szkoła i kościół.
"Niewinna" działalność zacząć się miała właśnie w taki wymyślny sposób.Ale "od rzemyczka..." powiadają i słusznie zareagowali mieszkańcy Wadowic.
A reżyserowi tej hucpy nieco się omsknęło ...może coś z tego zrozumie wreszcie ?


Tak, kościół już udowodnił jakie ma czułe podejście do dzieci. Łapy precz!
Cytować
+4 #21 Renata 2017-10-18 11:34
A ja mam corke i chcialabym takich akcji wiecej . Na historii prawie nie mówi się o wieliich kobietach, co w tym zlego że nasze dziewczynki moga mieć takie autortety? Przecież czytania o Skłodowskiej czy innych to nie jest zabranianie dziecku bawienia się lalkami ale niech ma wybor - jak bedzie chciala zestaw małego chemika to prosze!
Cytować
-2 #22 Oblatywacz. 2017-10-18 11:38
Dzień "dziewczynek",b ardzo dziwnie brzmi i źle się kojarzy....Bied roń pewnie będzie propagował dzień "chłopczyków" i już mamy konflikt zboczonych interesów....Za stanówcie się "baby" do czego te wasze dni prowadzą i ten wasz "GURU kanapka" was wykorzystuje?Aż strach pomyśleć.
Cytować
+12 #23 Mieszkaniec Gminy 2017-10-18 12:00
Cytuję ola:
Cytuję bezprzebaczenia:
Paniom z Szanownej Rady proponuję na początek zająć się doskonaleniem techniki ubijania kotletów na niedzielny obiad a nie próbować błyszczeć z projektami w klimacie poprawności politycznej.

Brawo.
Moze zalozcie Rade Lizbijek, RADE Gey,Rade Alkocholikow, Rade Bezdomnych itp,itd.......

Na początek proponowałbym radę Języka Polskiego i uczenia nieuków poprawnego pisania po polsku.
Cytować
-11 #24 gościu 2017-10-18 15:06
Protestowały przeciwko plakatowi; żona lub partnerka w ciąży podaje pracującemu mężowi lub partnerowi talerz z posiłkiem.To jest wg mnie chore,chce to podaje.Związek jest to jakiś układ na który oboje się zgadzają.A co będzie jak żona zachoruje to mąż ma nie podawać jej np. leków,Bo tak sobie wymyśliły dziewczynki,pod judzają do wojny płci.Można je porównać do Macierewicza który podjudza do wojny z Rosją.
Cytować
+12 #25 moralność inna 2017-10-18 15:09
Książki nikomu nie zaszkodzą bo każdy kto je przeczytał wie,że są kształcące, a wzorowanie się na "moralności" posła nic dobrego nie przyniesie. Pouczać i moralizować należy wtedy jak jest się jak przysłowiowa żona Cezara :-x
Cytować
+2 #26 kregosłup 2017-10-18 15:11
"Mam mocny kręgosłup" Nasza Kalwaria... dobry wywiad, w sieci nic nie ginie ;-)
Cytować
-4 #27 udar mózgu 2017-10-18 15:43
Z własnej woli są traktowane przedmiotowo. Wstyd na całą gminę.
Cytować
-5 #28 kodowiec nowoczesny 2017-10-21 09:41
che che jak musliny przyjda to bedziecie kwiczec i wyc bite i ponirzane ,nienormalne baby,a ten alibaba z broda to kto???????????
Cytować
-3 #29 Ala 2017-10-21 21:09
A ta trzecia z lewej na zdjęciu to chyba prosto z próby baletu.
Cytować
-5 #30 mati 2017-10-23 14:14
"(...) Członkinie Rady Kobiet (...)łączą wspólne wartości (..)"... - dokładnie jakie to są wartości, to widziałem rok temu w ich demonstracji na Rynku - jak zgodnie były za zabijaniem dzieci...a teraz niewiniątka.... książeczki będą dzieciom czytać....hipok ryzja !
Cytować
-4 #31 ale checa 2017-10-23 15:04
Najbardziej podoba mi się podpis pod zdjęciem.
:lol:
W zasadzie, coraz więcej ludzi zaczyna podejrzewać, że ta osoba z brodą to "zwykła baba", a na pewno osoba "bez jaj", ale nie spodziewałem się po redaktorze tego portalu, że tak jasno postawi sprawę. :lol: :lol:
Cytować
+2 #32 gość 2017-10-23 17:14