Dwóch warszawskich radnych PiS złożyło zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przes
Radni PiS donieśli do prokuratury na Tigera. Chodzi o znieważenie narodu polskiego

Dwóch warszawskich radnych PiS złożyło zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa znieważenia narodu polskiego w związku z kontrowersyjną reklamą Tigera, należącego do wadowickiej spółki Maspex.

Dwóch warszawskich radnych PiS, Jacek Ozdoba oraz Jakub Banaszek złożyło zawiadomienie  do prokuratury w związku z kontrowersyjna reklamą marki Tiger i artykułem 133 Kodeksu Karnego, który mówi "kto publicznie znieważa naród lub Rzeczpospolitą Polską podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech".

To nie jest zwykła pomyłka jakiejś agencji PR-owskiej, tylko dywersja wobec narodu polskiego. Działanie miało na celu wprowadzenie poruszenia największych sfer godności i świętości narodu, czyli Powstania Warszawskiego, dla zysku firmy. Wpłacanie 500 tysięcy to może być kropla w morzu zysków — powiedział Jacek Ozdoba w Polskim Radiu 24.

Ozdoba zapowiedział, także że zaapeluje do parlamentarzystów o ewentualną penalizację, czyli dodanie do artykułu 133 dodatkowego paragrafu związanego z funkcjonowaniem takich reklam czy agencji piarowskich, które naruszają warstwę godności narodu polskiego, wykorzystują symbole narodowe w celach zysku.

Od początku tej sytuacji nie uchylaliśmy i nie uchylamy się od odpowiedzialności. Wszyscy w tym kraju podlegają ocenie prawa. To sytuacja, która nie powinna była się wydarzyć, ale się wydarzyła. Bierzemy za nią pełną odpowiedzialność. Zdarzenie naganne, które jest efektem braku wystarczającej kontroli i procedur oraz błędu ludzkiego, natomiast nie jest odzwierciedleniem naszych postaw życiowych — poinformowało Biuro Prasowe Grupy Maspex

Jak już informowaliśmy, 1 sierpnia, w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na swoim Instagramowym koncie marka wrzuciła grafikę przedstawiającą wystający środkowy palec owinięty w kokardę (tzw "faka") z napisem "1 SIERPNIA DZIEŃ PAMIĘCI" i "CHRZANIĆ TO, CO BYŁO. WAŻNE TO, CO BĘDZIE!" i tygrysa oraz puszkę z napojem. Nie zabrało też tagów #tigerrestart #insta #rozpierdol

 

W social mediach zawrzało, a wrzutka zarówno w komentarzach pod wpisem, jak i na Facebooku oraz Twitterze spotkała się z totalną krytyką. Kontrowersyjna grafika w środę (9.08) zniknęła z profilu.

Po południu firma Maspex, właściciel marki Tiger, przeprosiła za całe zamieszanie, wpłacając pół miliona złotych na konto Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. To efekt akcji dziennikarza Filipa Chajzera, który na takiej formie "reklamy" również nie zostawił suchej nitki.

 

"W związku z zamieszczoną 1 sierpnia 2017 r. w serwisie Instagram komunikacją napoju Tiger, chcemy bardzo szczerze przeprosić wszystkich, lecz przede wszystkim samych Powstańców. To nie powinno się nigdy zdarzyć. Jesteśmy zszokowani tym równie mocno, jak wszyscy, którzy swoje oburzenie wyrazili publicznie. Powstanie Warszawskie było wielkim, dramatycznym wydarzeniem w naszej historii. Niezależnie od historycznych ocen, wszyscy zgadzamy się, że Powstańcom i Miastu, które tak heroicznie walczyło o wolność, należy się ogromny szacunek i pamięć. Jesteśmy polską firmą zatrudniającą tysiące ludzi, którym każdego roku 1 sierpnia o godzinie 17 serca biją tak samo mocno. Tym bardziej ubolewamy nad tą sytuacją. Błąd ludzki, głupota, czyjeś niedopatrzenie. Bierzemy za to pełną odpowiedzialność. Wyciągamy z tego wnioski. Osoby odpowiedzialne za to niedopuszczalne zdarzenie, poniosą konsekwencje. Wierzymy, że nasz błąd uda nam się przekuć w coś dobrego. Chcemy zadośćuczynić za to, co się stało. Przekazaliśmy kwotę pół miliona złotych na pomoc żyjącym Powstańcom, w ramach zbiórki „Pomoc dla Powstańców”, organizowanej przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. Najważniejsze, by z błędów wyciągać wnioski. Zrobimy, co w naszej mocy, by tak się stało. Przepraszamy — przesłała w środę (9.08) naszej redakcji oświadczenie firmy Dorota Liszka, rzecznik prasowy Grupy Maspex.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+14 #1 juraz 2017-08-12 12:04
Lubię Tigera i będę go pić nadal! Nie dajmy się Pisowcom.
Cytować
+13 #2 pola 2017-08-12 12:05
Skończcie z tą nagonką na Maspex!
Cytować
+13 #3 bagi 2017-08-12 13:15
PiS wykorzystuje wszystko co tylko się da, aby dzielić Naród. Wpadka (przypuszczam, że plakat zamieścił dwudziestokilku latek, dla kogo Powstanie jest równie odległym i nierealistyczny m wydarzeniem, jak zburzenie Jerycha. A PiS dla "dobra" Ojczyzny, czyli TKM robi cyrk.
Cytować
+18 #4 zajc 2017-08-12 14:30
czekam jak PIS przeprosi za słowa KACZORA na mównicy w sejmie
Cytować
+22 #5 gomułka 2 2017-08-12 15:52
kiedy pis przeprosi za bluzgi: zdradzieckie mordy, mordercy, złogi, gorszy sort, animalni, ubecy...i multum innych bluzgów wydobywających się z nienawistnego gardła Samozwańca Jarosława i reszty pisu bez obycia, taktu, kultury i klasy
Cytować
+19 #6 gomułka 2 2017-08-12 16:06
Jedynie milion dla ojca ojców Rydzyka może by załagodziło cosik sprawę. :lol:
Nie nadajcie na Maspex bo mamy jego podatki i miejsca pracy.
Cytować
+15 #7 III W.S 2017-08-12 17:06
Zmienic tytuł artykułu na:
"JAK ROZPETALEM III WOJNE SWIATOWA"
Cytować
+2 #8 Przem 2017-08-12 19:04
OK popełnili błąd przeprosili , wpłacili kasę . Panstwowe spółki Pisowskie teraz się mszczą bardziej świętsi od Papierza. A co wcześniej zrobili dla Powstańców. Czy PiS dał im na leki, światło , prąd ....... Od dzisiaj bardziej będę spierał Maspex Polski Kapitał. Chodzisz potrafią przeprosić
Cytować
+6 #9 Gość 2017-08-12 19:07
Przecież przeprosili, wpłacili sporą kasę. Więc o co tym pisiorom znów chodzi? Kaczyńskiemu wolno obrażać ludzi z sejmowej mównicy i nikomu nie wolno domagać się przeprosin!
Cytować
+7 #10 Przem 2017-08-12 19:09
Polak Polakowi zawsze wrogiem :( cieszy się jak się sąsiadowi noga podwinie ...
Cytować
+3 #11 histeoryk 2017-08-12 19:19
Chodzi o znieważenie narodu polskiego???
"Nie chcem ale muszem"
To narod zniewaza Powstancow, albowiem w miejscu Placu Powstancow w 1945r. byla wielka dziura gdzie wywozili zgliszcza i ruiny Warszawy wraz ze zwłokami Powstancow!
Plac Powstancow to wielkie CMENTARZYSKO !!!
Obrazajcie sie sami na siebie !!!
To MASPEX odwazyl sie pokazac gdzie narod ma poleglych POWSTANCÓW !!!
Pozdrawiam.
Cytować
+2 #12 Janek 2017-08-12 19:32
Jeszcze trzeba może pozwać producenta piwa za reklamę Zimny Lech po 10 kwietnia Panowie radni z Warszawy. Może wpłacą na konto Rydzyka
Cytować
-2 #13 obłudne ludziska 2017-08-12 20:43
Pisy TIGERA pić nie muszą...mogą sobie pić wodę poświęconą
Cytować
-5 #14 Janek 2017-08-12 21:09
A może tak założyć nową partie "Tiger "i zrobi totalna rozpierduche w tej polityce :)
Cytować
-5 #15 olo 2017-08-12 23:49
PiS to obora!!!
Skrajni kretyni!!!
Cały Pis do Oświęcimia zawieść i przypomnieć do czego doprowadza banda faszystowska
Cytować
+3 #16 ole 2017-08-13 07:35
Cytuję olo:
PiS to obora!!!
Skrajni kretyni!!!
Cały Pis do Oświęcimia zawieść i przypomnieć do czego doprowadza banda faszystowska

Ruszyles goracy temat - otoz Oswiecimia dzis nie potrzeba, zasepuje go F. Maspex.
Na Oswiecimiu było:
"Arbeit macht frei"
Na Maspexie powinno byc:
" Lebensmittel macht frei"-"Jedzenie Czyni Wolnym"
Produkty produkowane oparte sa wylacznie na srodkach chemicznych - powodujacych powolne wyniszczanie rasy jaka jest cz lowiek.
W slepach nie znajdziemy dzis wyrobow procz wyrobow smakopodobnych opartych na chemii !
Nie jest potrzebny OSWIECIM !
WYGINIECIE JAK DINOZAURY !!!
Wkonczy was zachlannosc za PIENIADZEM!

Co do GRAFIKI TIGER - ukazuje ze najwazniejsza gra wstepna w milosci jeste ten palec "PALEC ŁECHTACZKOWY".
Cytować
-3 #17 obywatel 2017-08-13 10:56
ale sowiecko niemieckiej -agentury na tym portalu
Cytować
+6 #18 gonzo 2017-08-13 15:11
Cytuję zajc:
czekam jak PIS przeprosi za słowa KACZORA na mównicy w sejmie

aby przeprosić trzeba mieć HONOR a im brak
Cytować
0 #19 ktos 2017-08-13 20:26
Cytuję Przem:
OK popełnili błąd przeprosili , wpłacili kasę . Panstwowe spółki Pisowskie teraz się mszczą bardziej świętsi od Papierza. A co wcześniej zrobili dla Powstańców. Czy PiS dał im na leki, światło , prąd ....... Od dzisiaj bardziej będę spierał Maspex Polski Kapitał. Chodzisz potrafią przeprosić


PAPIEŻA !!!!!
Cytować
+3 #20 Oblatywacz 2017-08-14 10:51
Tylko ludzie opętani z nienawiści ,bronią czegoś czego nie da się obronić.Współcz uje.!!!
Cytować