Muzeum Miejskie w Wadowicach uruchamia nowy projekt, którego pomysłodawcą i moderatorem jest historyk
Wadowickie Spotkania z Historią to nowy projekt o pasjonatach i dla pasjonatów

Muzeum Miejskie w Wadowicach uruchamia nowy projekt, którego pomysłodawcą i moderatorem jest historyk i regionalista dr Konrad Meus. Wadowickie Spotkania z Historią mają być o pasjonatach i dla pasjonatów naszej "małej ojczyzny".

Muzeum Miejskie w Wadowicach uruchamia nowy projekt Wadowickie Spotkania z Historią. Pomysłodawcą i moderatorem jest historyk i regionalista dr Konrad Meus.

Badanie i poznawanie historii to pasja. Często zarażają się nią Osoby niezwiązane z uprawianiem historii zawodowo. Osoby, które poświęcają swój prywatny czas oraz pieniądze, aby realizować owe pasje upowszechniające wiedzę o przeszłości lub ją chroniące. Często jest to wiedza o historii lokalnej i regionalnej, co cieszy tym bardziej. Takim pasjonatom należy się najwyższy szacunek. Wadowickie spotkania z historią mają na celu promować takie postawy i jednocześnie propagować wiedzę na temat historii "małej ojczyzny – mówi dr Konrad Meus.

W tej edycji programu zaplanowane zostało sześć spotkań. Pierwsze odbędzie się już 9 listopada o godzinie 17:00 w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury. Gośćmi specjalnymi będą inicjatorzy Grupy Rekonstrukcji Historycznej 56 c.k. pułku piechoty.

Wstęp wolny!

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.