Na wadowicki rynek zjechali się z Gorlic uczestnicy 8. edycji MotoLegendy PRL-u. Imprezy zrzeszającej p
Na wadowicki rynek zjechały się motoryzacyjne legendy PRL

Na wadowicki rynek zjechali się z Gorlic uczestnicy 8. edycji MotoLegendy PRL-u. Imprezy zrzeszającej pasjonatów zabytkowych samochodów. Było na co popatrzeć!

Dla pasjonatów zabytkowych samochodów 8. Ogólnopolski Zlot Pojazdów MotoLegendy PRL, współorganizowany przez gminę Wadowice, był prawdziwą gratką. W sobotę (17.06) od godziny 9:00 na wadowickim rynku mogli podziwiać kultowe modele minionej epoki. Prezentacja cieszyła się ogromną popularnością i pomimo niesprzyjającej początkowo aury setki osób odwiedziło centralny plac miasta, aby z bliska przyjrzeć się świetnie zachowanym samochodom. Dumni właściciele chętnie pokazywali swoje modele i dzielili się wiedzą na temat, jak sami mówią, "pojazdów z duszą".

Prawdziwą perełką zlotu był prezentowany samochód opel admirał z 1972 roku, którego użytkownikiem był ksiądz kardynał Karol Wojtyła. Drugim pojazdem związanym z wizytami Jana Pawła II był fiat 125p w wersji "Jamnik" wykorzystywany w przeszłości do obsługi papieskich wizyt w Polsce.

Główne nagrody zlotu przyznano  mercedesowi 170 z 1953 roku - jako najstarszemu samochodowi całego wydarzenia oraz volvo pv 544 z 1958 roku - jako najstarszemu z regionu Wadowic. Pamiątkowe statuetki wręczyła zastępczyni przewodniczącego Rady Miejskiej w Wadowicach Maria Zadora a gmina Wadowice ufundowała nagrody dla zespołów biorących udział w rajdzie.

(AS)
(zdjęcia: Urząd Miejski w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Clarissa 2017-06-30 18:47
Many different designs for every type of project
are also included. For example, there are hundreds of designs for outdoor buildings, from small sheds all the way up a new
complete secure. Choose whatever type of shed or storage house right that.


My blog - www.panyoung.cn: http://www.panyoung.cn/comment/html/index.php?page=1&id=12232
Cytować
0 #2 Bonita 2017-07-01 12:34
There are several special concerns that distinguish building
a sauna from other conventional frame construction. Moisture is very important.
There should be a vapor barrier to keep a heat and steam from escaping.


my web page - en.omegatechnol ogy.gr: http://en.omegatechnology.gr/UserProfile/tabid/61/userId/851629/Default.aspx
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.