Do 10 grudnia trwa w powiecie wadowicki kampania pod hasłem "16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet". Ma o
16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet. Taka kampania

Do 10 grudnia trwa w powiecie wadowicki kampania pod hasłem "16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet". Ma ona na celu wyeliminowanie przemocy w stosunku do kobiet, poprzez budowanie świadomości, iż stanowi to pogwałcenie praw człowieka.

25 listopada w Międzynarodowym Dniu przeciwko Przemocy Wobec Kobiet ruszyła kampania pod hasłem "16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet". Jest ona organizowana na szczeblu międzynarodowym, a jej celem jest wyeliminowanie wszelkich form przemocy ze względu na płeć poprzez budowanie świadomości, że przemoc ze względu na płeć stanowi pogwałcenie praw człowieka.

Z uwagi na znaczenie problematyki przemocy w rodzinie, ze szczególnym uwzględnieniem przemocy wobec kobiet, również polska policja włączyła się w to przedsięwzięcie poprzez m. innymi wspieranie inicjatyw o wymiarze lokalnym i regionalnym, które realizowane są przez podmioty pozapolicyjne w ramach kampanii.

Osoby dotknięte przemocą mogą kontaktować się osobiście lub telefonicznie z dzielnicowymi będącymi w służbie lub z Zespołem ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach (telefon 33 872 92 24), celem udzielenia im niezbędnej pomocy.

"Pragniemy również poinformować, że w szczególności w tych dniach pracownicy instytucji Feniks Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza w Radoczy będą służyć pomocą specjalistyczną dla kobiet dotkniętych przemocą. Prowadzona będzie także akcja informacyjna na temat praw przysługujących kobietom uwikłanym w przemoc. Będzie możliwość skorzystania z bezpłatnej porady prawnej i uzyskania informacji na temat prawnych instrumentów służących ochronie osób doznających przemocy w rodzinie" - informuje Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach.

Przy współpracy z KPP Wadowice w dniach: 1 grudnia od godziny 10:00 do 12:00 oraz 8 grudnia od godziny 10:00 do 12:00 dyżur w ośrodku będzie pełnił dodatkowo funkcjonariusz policji.

Warto podkreślić, że nie tylko podczas trwania kampanii kobiety, które zaznały przemocy, mają możliwość uzyskania bezpłatnej, fachowej pomocy ze strony pracowników instytucji pomocowych. Mogą to zrobić w każdej chwili zgłaszając się osobiście do siedziby Feniks Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza w Radoczy ulica Dworska 9 lub dzwoniąc pod numer telefonu 33 873 10 01, Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, policji czy prokuratury.

(AS)
(zdjęcie: www.hej.rzeszow.pl)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 dd 2016-11-29 16:32
Czyli nie ma sprzeciwy wobec przemocy wobec mężczyzn? Po prostu trzeba protestować przeciwko przemocy wobec innych.
Cytować
0 #2 leszek 2016-12-06 09:10
jak się baby nie bije to jej wątroba gnije
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.